Logo STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá, příspěvková organizace
Logo Moravskoslezský kraj

Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Aktuality z projektů

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 135)

Přípravná schůzka ve Španělsku Erasmus+

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

29.6.2022

V posledních několika dnech proběhla ve španělské Seville přípravná návštěva, která se týkala chystané říjnové stáže našich žáků oborů Kosmetické služby a Kadeřník. Schůzka proběhla úspěšně.
Takže milé kadeřnice a kosmetičky - máte se na co těšit!

Další fotografie

Výsledky výběrového řízení Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

27.6.2022

Ve čtvrtek 23. června proběhla hned dvě výběrová řízení v rámci projektu Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst.

Jedno bylo určeno pro žáky pedagogického lycea, druhé pro žáky kosmetických služeb a kadeřníky.

Výběrové řízení na dlouhodobou stáž v Portugalsku - pedagogické lyceum (podzim 2022)

 1. Klimková Tereza - třída L2.A - počet bodů 25
 2. Urbišová Alice - třída L2.B - počet bodů 24
 3. Lenczowská Adéla - třída L3.B - počet bodů 23
 4. Folwarczná Eliška - třída L2.A - počet bodů 23

Výběrové řízení na krátkodobou stáž ve Španělsku - kosmetické služby, kadeřník (podzim 2022)

 1. Michalíková Barbora - třída K2.B - počet bodů 36
 2. Turoňová Kamila - třída K2.B - počet bodů 32
 3. Bučková Adéla - třída K2.S - počet bodů 32
 4. Stuchlik Sandra - třída K2.S - počet bodů 30
 5. Kučerová Denisa - třída K2.B - počet bodů 29
 6. Fragsteinová Zuzana - třída K1.S - počet bodů 28
 7. Pyszková Kateřina - třída K2.S - počet bodů 28
 8. Greńová Klaudie - třída K2.S - počet bodů 27

Nový konkurz Erasmus+

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

23.6.2022

Dnes proběhl konkurz na nové stáže pod hlavičkou projektu Erasmus+.
Vítězové z řad žáků pedagogického lycea pojedou do Portugalska na dlouhodobou, tříměsíční stáž.
Konkurzu se účastnili také žáci oborů kadeřník a kosmetické služby. Ti nejlepší z nich pak pojedou na krátkodobou stáž do Španělska. Ta bude trvat cca měsíc.

Další fotografie

Předávání certiifkátů Erasmus+ červen 2022

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

22.6.2022

Všichni účastníci nedávné měsíční stáže v programu Erasmus+ se sešli v Informačním středisku školy, kde jim byly předány europasy.
Jednalo se o krátkodobou stáž - měsíc, které se zúčastnili žáci oborů Pedagogické lyceum a Sociální služby.
Stáže probíhaly ve městě Braga v Portugalsku.
Erasmus+ je program, který se snaží zvyšovat kvalifikaci a dovednosti žáků prostřednictvím stáží v různých zahraničních firmách. Projekty pod hlavičkou Erasmu+ mají velmi kladné ohlasy.

Momentálně probíhá výběrové řízení na další ze stáží Erasmus+.

Další fotografie

Reportáž z posledního týdne v Portugalsku

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

13.6.2022

Konečně se nám podařilo sesbírat střípky z posledního týdne krásného pobytu v Portugalsku:

Pondělí 30. 5.
Začátek týdne a hned je o čem psát. Pondělí odstartovalo tzv. dětský týden, a to znamená, že jsou pro děti připraveny různé aktivity, které mají nachystané studenti školy.
Místo klasického ranního zpívání jsme s dětmi pekli mrkvový zákusek s čokoládovou polevou. Nejdřív jsme se seznámili s receptem obrázkovou formou, aby to děti pochopily, pak jsme si nachystali ingredience (vajíčka, mrkev, máslo,…) a pustili se do toho. Jedno dítě rozklepávalo vajíčka, přidávalo do hrnce mrkev, druhé zase míchalo těsto. Každý přiložil ruku k dílu. Nakonec jsme to šoupli do trouby a nechali péct. Děti šly mezitím na oběd. Zákusek byl mezitím hotov a děti si mohly po obědě dát skvělý dezert, který si samy vytvořily a upekly.
Odpoledne bylo pro děti přichystané překvapení. Šli jsme společně do velkého kino-divadelního sálu, usadili jsme se a čekali, co se bude dít. Na scénu přišel kouzelník, který ukazoval opravdu neuvěřitelná kouzla, např: dokázal vykouzlit andulku (a my jsme nikdo nechápali, jak). Poté se zpívalo a tančilo na různé písničky, šlo vidět, že to děti baví. A v poslední řadě začala hrát dosti známá písnička a přísahám, že všechny děti zpívaly. Bylo to neuvěřitelné, vypadalo to jak na nějakém koncertě.
Pro tento den opravdu nemám slov. Sledovala jsem to téměř celou dobu s otevřenou pusou a nestačila se divit, jak můžou být děti ve věku 3-5 let tak nadané, učenlivé, zkrátka úžasné.

31.5. Úterý - Bogalha, Nikča B.
Přišly jsme s Nikčou do Bogalhy a jako každé ráno jsme vymýšlely program pro děti na odpoledne, než přijdou ze školy. Po obědě, když jsme přišly z oběda, nás děti přivítaly. Pak jsme si společně zahráli UNO, pexeso a povídali jsme si. Po domluvě s paní učitelkou jsme dětem rozdaly lízátka a paním učitelkám drobnosti, jelikož to byl náš poslední společný den. Naše zařízení totiž „slavilo narozeniny“, a tak bylo na naše závěrečné dny zavřené. Když se blížil konec naší pracovní doby, šly jsme se s dětmi fotit a poté i s vedením - na památku jsme dostaly s Nikčou kuchařku a odznáček. Děti nás potom nechtěly pustit domů, a tak jsme se s Nikčou vrátily pozdě. Byla to skvělá zkušenost a děti moc fajn!

Středa
Hned ráno jsme se s dětmi v kruhu přivítala. Děti povídaly, co dělaly předchozí den a jak se mají. Poté si s paní učitelkou řekly, co je za den, měsíc a rok a udělaly docházku. Kolem desáté hodiny jsem dětem nachystala svačinu a společně jsme při ní sledovali pohádky. Poté nastala přestávka, a tak jsem si s dětmi hrála venku na školním hřišti. Pak děti vyráběly obrázky, kde se snažily nakreslit samy sebe. Zároveň zdobily barvami talíře. Poté nastal čas oběda a já dětem pomáhala. Po odpoledním odpočinku se děti mohly těšit na překvapení - jeden chlapeček měl narozeninovou oslavu. S paní učitelkou jsme přichystaly občerstvení, všichni jsme mu zazpívali hodně štěstí zdraví a každý dostat dort.

Čtvrtek - 2. 6. 2022
Dneska jsme s dětmi dopoledne vyráběli jejich autoportréty, které se následně vyvěsily na nástěnku. Děti byly moc šikovné a velmi jim to šlo. Odpoledne následovalo volné hraní a pak jsme si zazpívali pár písniček z pohádek, které všichni dobře znají. Děti si se svou paralelní třídou nacvičují tanec a písničku na konec roku, takže měly trénink a potom svačinku. Po svačince následovala hodina tělocviku, kde hrály různé pohybové hry, jako např. Sochy. Po tělocviku šly zase do třídy, kde proběhlo každodenní česání a krášlení před odchodem domů. Toto byl také náš poslední den v práci, takže ke konci probíhalo i dojemné loučení. Sama za sebe mohu říct, že mi tento měsíc praxe uběhl velmi rychle a budu na něho vždycky vzpomínat.
Markéta Andělová L1. A

Pátek 3. 6. 2022
Poslední pátek a poslední den ve školce. Když jsme už šly na pracoviště, moc dobře jsem si uvědomovala, že je to naposled. Byl to divný pocit, že něco tak hezkého a nového nám má za chvíli skončit. Dětem jsem naposledy pomáhala třeba s ostrouháním pastelky nebo vygumováním špatně napsaného písmenka. Naposledy jsme si taky zopakovali české barvy, nejlépe jim šla modrá ????. V 10 hodin jsem jim naposledy nachystala a rozdala talíře se svačinou. Na obohacení jsem jim tentokrát ke svačině rozdala naše české lentilky, které jsem si pro ně přivezla. Děti z toho byly nadšené a začaly mě objímat. Když jim učitelka řekla, že tam jsem naposledy, děti se ke mně hned seběhly a měli jsme poslední společné objetí. Nastal čas, abychom se s dětmi rozloučili a já jen stěží v sobě držela slzy, protože mi říkaly na rozloučenou moc hezké věci. A to je nejlepší je, že nás to moc bavilo! Protože jen takhle poznáte, že to, co děláte, má smysl.
Odpoledne jsme jeli na oběd do jiné části Bragy, protože nás čekal závěrečný ceremoniál. Takže jsme se všichni hodili „do gala“ a jeli jsme. Na oběd už jsme nečekali nic jiného než rýži, protože tu tam dávali ke všemu. Na oběd jsme tedy měli opravdu rýži, hranolky a kuřecí maso se salátem. Pak přijel pán z pořádající agentury a tento projekt se chýlil k úplnému definitivnímu konci. My jsme si to však užili do poslední chvíle.

Poslední den
Máme tady poslední den! Celý měsíc uběhl jako voda, ale myslím si, že můžu snad za všechny říct, že jsme si každý moment našeho pobytu v Portugalsku moc užili. Den začal pro každého jinak, někteří se šli před dlouhou cestou ještě na chvíli prospat, ale většina ani na minutku nezamhouřila oko. Z hotelu jsme totiž odjížděli už ve 2 ráno. Těsně před odjezdem jsme si společně povídali, vzpomínali, ale také i poplakali. Také jsme na hotelovou nástěnku určenou pro vzkazy budoucím studentům napsali krátkou zprávu, kterou jsme připevnili na obrázek České republiky. Okolo 1:50 jsme se všichni sešli u recepce, kde jsme odevzdali karty k pokojům a dostali naši poslední hotelovou snídani. Pak už jsme si jen uložili zavazadla do autobusu, který na nás čekal před hotelem, ale taky jsme se naposledy rozloučili s několika polskými a tureckými studenty, kteří nám na rozloučenou mávali. Cesta autobusem na portské letiště nebyla příliš dlouhá, ale byla velmi emocionální. Společně jsme si zazpívali několik písníček, u kterých jsme vzpomínali na náš pobyt v Braze. Na letišti jsme se už jen rychle odbavili a okolo 4:20 jsme nastoupili do letadla. Bohužel byl Portu silný déšť, a tak jsme před vzletem museli počkat v letadle ještě 45 minut. Z Porta jsme vzlétli v 5:45 a až na pár menších turbulencí jsme za 2,5 hodiny v pořádku doletěli do Amsterdamu. Z Amsterdamu jsme původně měli letět ve 12 hodin, ale opozdil se nám let, takže jsme čekali o hodinku déle. Delší pauzy jsme ale využili a zašli si v klidu na jídlo, kávu anebo si na chvíli zdřímli. Okolo půl druhé jsme vyletěli z Amsterdamu směrem do České republiky. Tady byla turbulence o trochu větší, ale nikoho to nerozhodilo a za hodinu a půl jsme si šli vyzvednout naše zavazadla. Naneštěstí byly ale 2 kufry poškozené, takže jsme před odchodem z letiště udělali ještě krátkou zastávku na vyřešení problému. Poté jsme se přesunuli na hlavní nádraží, kde jsme měli čas si chvíli odpočinout při čekání na zpožděný vlak, který pro nás přijel v 17:50. Jenže protože se vlaky kvůli zpožděným letadlům musely měnit, zbyly na nás místa už jen v tichém vagoně. Většina z nás ale tichý vagon uvítala a klid využila na zasloužený spánek. Několik z nás si ale šlo sednout do chodby vlaku, kde jsme si povídali a sledovali západ slunce. Ve 21:15 jsme přijeli do naší vlakové stanice, kde jsme se rozloučili a každý vyrazili na cestu domů. Na závěr už bych jen chtěla všem poděkovat za tuto úžasnou celoživotní zkušenost a zážitek.

Další fotografie

Ukončení stáže v Portugalsku

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

8.6.2022

Stáž v Portugalsku úspěšně ukončena.
Bavilo nás to, užili jsme si.
Získali jsme mnoho zkušeností a objevili spoustu nových obzorů.
Máme nové známé, možná i přátele.
Děkujeme za příležitost projektu Erasmus plus se zúčastnit.
Bylo to skvělé!

Další fotografie

Nová stáž na obzoru!

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

3.6.2022

A máme tady novou možnost účastnit se zahraničních stáží.
Tentokrát jde o stáže dvě, z nichž jedna je určená pro žáky pedagogického lycea (4 žáci nad 18 let) a druhá pro žáky oboru Kadeřník a Kosmetické služby (9 žáků).
Stáže probíhají pod hlavičkou projektu Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst.
Neváhejte, je to neopakovatelná příležitost!
Určitě se zúčastněte výběrového řízení! Za pokus nic nedáte :)
Inspirací Vám může být mnoho a mnoho příspěvků na sociálních sítích školy, kde vidíte naše žáky spokojené, s úsměvem na tvářích a nadšené.

Výběrové řízení - krátkodobá a dlouhodobá stáž podzim 2022
Dlouhodobá stáž (Portugalsko) 18. 9. – 18. 12. 2022
Pedagogické lyceum 4 žáci starší 18 let
Krátkodobá stáž (Španělsko) 1. 10. – 3. 11. 2022
Kadeřník + Kosmetické služby 9 žáků

Podmínky účasti na stážích pro žáky:
1) do 20. 6. 2022
Žáci oboru Kadeřník a Kosmetické služby
- odevzdat portfolio prací své učitelce odborného výcviku (flash disk nebo tištěná podoba)
- odeslat motivační dopis na svarcova@stredniskola-sucha.cz
Žáci oboru Pedagogické lyceum
- odevzdat portfolio her v angličtině své třídní učitelce
- odeslat motivační dopis na svarcova@stredniskola-sucha.cz
2) 23. 6. 2022 v 8:00 h Informační středisko (Švarcová, Petroncová)
- test z anglického jazyka a pohovor v anglickém jazyce

Hodně štěstí!!! 

Portugalsko - reportáž očima žáků - 3. týden

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

1.6.2022

Pondělí 23. 5.
Dnešní den jsme ve školce tradičně zahájili písničkou Bom dia a svačinou v podobě sušenky a ovoce. Následně si děti zapsaly, kolik jich dnes do školky přišlo, datum a jaké je počasí. Dopolední program tentokrát zahrnoval výběr písniček na zakončení roku, povídání o tom, co zažili o víkendu a kreslení portrétů do knih pro předškoláky. Po obědě měly děti možnost dělat, co chtěly, kreslily si, hrály se stavebnicemi nebo hrály deskové hry. Někteří měli hodinu karate. Po odpolední svačině si děti mohly hrát venku na hřišti, které je součástí areálu školky. Kolem 4. hodiny jsme se přesunuli zpět do třídy a děti se připravovaly na odchod domů.
Úterý 24. 5.
Tento den začal tím, že jsme za dětmi přišli do společné místnosti, odkud byly později dvě starší třídy odvedeny. Děti občas mají hudební dopoledne. Dnes ho měla první nejmladší třída. Děti byly posazeny do kroužku a byly jim rozdány nejrůznější hudební nástroje jako štěrkátka, xylofony nebo rumba koule či triangly. Paní učitelka pouštěla na počítači různé písničky a děti „do rytmu hrály“. Poté jim byly promítány obrázky zvířátek a děti se učily, jaké zvuky jednotlivá zvířátka dělají. Nakonec děti zpívaly.
Když hudební dopoledne skončilo, přemístili jsme se s dětmi na zahradu. Zde si děti hrály na skluzavkách, prolézačkách nebo s míčem. Později se k nám přidala také starší třída. Děti si tak hrály i spolu navzájem.
Přišel čas oběda, a tak jsme opět přešli jídelny. Děti byly posazeny do židliček a nakrmeny. Paní učitelky si je pak převedly do tříd k přebalení a já jsem pouklízela židličky. Když jsem měla hotovo, pomohla jsem přebalit zbylé děti a následoval odpolední spánek a pro mě čas oběda.
Po návratu z odpolední pauzy jsem opět s učitelkami budila děti a uklízela jejich postýlky a ložní prádlo. Děti si opět sedly do řady a poslouchaly písničky z mobilu. Přibližně po 40 minutách šly děti na odpolední svačinku. Po svačině se děti opět vydaly na zahradu.
Středa 25. 5. 2022 – Bogalha – Nikita Prokelová
Ve středu jsme pracovaly s Nikčou jako obvykle, v 10 hodin nám začala pracovní doba, měly jsme čas si připravit program pro děti různých věkových kategorií. Připravily jsme si tichou poštu, hru s židličkami a hudbou. Bylo krásně, takže když přišly děti, hráli jsme UNO, pexeso a zpívali jsme si písničky. Bylo krásně, ten den 30°, takže jsme šli na zahradu, kde děti obvykle hrají fotbal, volejbal nebo si sedí ve stínu a povídají si. Jelikož bylo úmorné horko, sedli jsme si pod strom a zahráli jsme naši tichou poštu (děti tomu říkají rozbitej telefon) v našem rodném jazyce, portugalštině, ale i angličtině. Poté se šly děti učit. Po výuce a svačině jsme hráli opět UNO.
Jiný den, v pátek, jsme se po skončení práce s Nikčou připravovaly na noční program. Byl tady festival Braga Romana, kterého se naše pracovní zařízení také účastnilo. Byly jsme s Nikčou v průvodu, v šatičkách a sandálech z dob románských. Kdo neměl kompletní kostým nebo měl něco moderního, nebyl puštěn do průvodu. Byla to neskutečná zkušenost a hlavně zábava. V průvodu procházely i jiné skupiny – s bubny, různými nástroji, ale taky s hady, výrem a jestřábem. Pro občany Bragy to byla jedna z největších událostí tady v městě, které se zúčastnil určitě každý. Festival trval od 25.5-29.5 a průvod byl jenom v pátek 27. 5.
Čtvrtek 26. 5. - Sofie Pokludová L2.B
Čvrteční ráno jsme záhajily příchodem do jeslí Nico de Gente. Máme každý týden na starost jinou věkovou skupinu dětí ve věkovém rozmezí 6 měsíců až 6 let. Já tento týden trávila u druhých nejstarších dětí, které jsou staré 1-2 roky. Dnešek byl ale trošku netradiční! Poté, co se nejmenší děti (6 měsíců-1 rok) přesunuly nahoru do své učebny, zůstala moje skupinka dole s nejstaršími dětmi, protože za nimi dnes přišla paní instruktorka tance, se kterou nacvičovali pár tanečních „sestav“. Hned po lekci tance přišel učitel hudby, se kterým si děti zpívaly, tancovaly a také dostaly rolničky a zkoušely jimi hrát do rytmu hudby. Když pan učitel odešel, sešli jsme s dětmi dolů do jídelny, kde jsem pomohla s krmením a také s hygienou po jídle. Jak je to již ve školkách zvykem, děti po obědě chodí na chvíli spát, takže jsem svůj pracovní den ukončila uložením dětí do postýlek.
K večeru se většina z nás šla podívat do centra města, jelikož nyní probíhá tradiční festival Braga Romana, ve kterém si občané připomínají život v Braze za doby císaře Augusta. Každý večer je k vidění průvod Bragou, ve kterém vás po městě provedou lidé převlečeni za antické císaře, rytíře, tanečnice a mnoho dalších. Také je připravena řada kulturních vystoupení s antickou tématikou. Koupit si můžete například tradiční jídlo, nápoje, koření, šperky a mnoho dalšího.
Pátek 27. 5.
Můj páteční pracovní den v Portugalsku byl nevšední, přišel jsem klasicky na půl desátou do práce a bylo mi oznámeno, že jedeme na výlet do Guimares, což je vedlejší město vzdálené autem asi 40 minut. Řekl jsem si, proč ne, že. Bude sranda.
Já a kolegové dobrovolníci jsme dorazili na místo určení a naše poznávání města začalo. Bylo opravdu velmi horko, kolem 35 stupňů, takže v tomto ohledu to bylo utrpení. Procházeli jsme se kolem náměstí, naše „šéfka“ nám toho spoustu vyprávěla o okolí, historii, budovách (plno kostelů, hradů). Bylo to fajn a byli jsme tam asi dvě hodiny.
Posléze jsme jeli asi deset minut autem do lesa, téměř džungle. Tam jsme plnili každodenní výzvu. Tou dnes byla překážková dráha 10 metrů nad zemí. NO NENÍ TO PARÁDA?! Jelikož mám opravdu strach z výšek, nebylo to pro mě nic příjemného, ale po půlhodinovém boji jsem to dotáhl do vítězného konce. Po celém dni jsem byl opravdu hodně unavený a zbytek dne jsem prospal.
Sobota v Lisabonu
Sobotní den začínal již okolo páté hodiny ranní, protože nás čekal celodenní výlet do hlavního města Portugalska – Lisabonu. Lisabon se nachází asi 300 kilometrů daleko od města Bragy, kde jsme ubytovaní, a naše cesta trvala asi 5 hodin s jednou přestávkou. V autobuse s námi shodou okolností jeli studenti z Frýdku – Místku a my si tak po dlouhé době mohli povídat česky, nejen mezi sebou.
Do Lisabonu jsme dorazili okolo jedenácté hodiny a jako první jsme viděli klášter Jerónimos Monastery, odkud jsme šli k Památníku objevitelů, který stojí u ústí řeky Tajo. Dále jsme došli k Belémské věži, kde jsme si mohli užít nejen krásný pohled, ale také si poslechnout tóny houslí pouličního umělce.
Poté nás autobus dovezl k náměstí. Tam jsme dostali rozchod na jídlo a vlastní prohlídku města. Mohli jsme si nakoupit suvenýry, pozorovat okolí a hlavně se neztratit v chaosu, který Lisabonu vládne. Čekala nás další cesta autobusem, tentokrát na posvátné místo Fátima, které je jedno z nejznámějších katolických poutních míst na světě a kde nás také čekala večeře. Po dlouhém dni plném poznávání míst v Portugalsku jsme se znaveni vydali na cestu zpět na hotel.
Volná neděle 29. 5.
Dnešní den byl pro mě velmi líný a hlavně odpočinkový. Jelikož jsme včera z Lisabonu přijeli pozdě, spala jsem až do dvanácté a zaspala snídani. Jak jsem zjistila, měli to tak skoro všichni a nedivím se. Zatímco jsem přemýšlela, co dnes budu dělat, zašla jsem si na oběd. A napadlo mě jít se podívat do obchodního centra, jestli tam nemají něco pěkného. Jako vždy tam toho bylo až moc, takže jsem si něco nakoupila po cestě a zašla si i do obchodu pro jídlo a pití. Pak jsem se šla kouknout na festival ve městě. Bylo tam strašně moc lidi a ještě více stánků se vším možným. Viděla jsem i představení ohnivých mužů a hru na dudy. Celý festival byl nesmírně zajímavý. Po příchodu na hotel už jsem se jen osprchovala, připravila do práce a šla si lehnout. Byl to zaslouženě odpočinkový den.

Další fotografie

Nové portugalské pozdravy

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

30.5.2022

Posíláme pozdravy z Portugalska.
Čas tady nějak moc rychle utíká ☺️
Navštívili jsme spoustu krásných míst, chodíme na procházky a užíváme sluníčka, dokud to jen jde ????
Do práce chodíme velmi rádi, děti a paní učitelky jsou úplně zlaté.
A i když přes jazykovou bariéru je ta komunikace trošku těžší, snažíme se :)

Další fotografie

V Portugalsku si s dětmi hrajeme i sportujeme

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

30.5.2022

Práce s dětmi tady v Portugalsku nás moc baví.
Když je hraní prací, je to úžasné. S dětmi si však jen nehrajeme, taky se snažíme rozvíjet v nich tvořivost nebo třeba sportovní nadání.
Takhle to vypadá, když si s námi portugalské děti hrají nebo taky sportují.

Další fotografie

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 135)
Menu - Úvodní strana Menu - Navigační menu Menu - Vyhledávání Menu - Aktuality Menu - Fotogalerie Menu - Kontakty Menu - Facebook Menu - Instagram Webová stránka školy