PROJEKT LEONARDO DA VINCI 2010 FINSKO

Celkem: 2 (zobrazuje se 1-2)

Muistoja Suomen = Vzpomínky na Finsko

24.11.2010

Nechce se nám vůbec věřit, že jsme ve Finsku strávili celý měsíc. Čas ubíhal jako Finky po ulicích (neuvěřitelně rychle chodí), a protože v nabitém programu nebyl žádný čas na nudu, ani jsme se nenadáli a stáž skončila. Všichni studenti ocenili nově nabyté zkušenosti, které jim pobyt v severské zemi přinesl. Přestože si občas někteří stýskali po domově, loučení se u nikoho neobešlo bez lítosti. A s jakými zážitky se studenti vraceli? Byli bohatší o poznání finské kultury, finské sauny, Helsinek, historických měst Turku a Raumy a pobřeží Botnického zálivu. Na praxi poznali nejrůznější centra pro seniory, od denních klubů po ústavy pro osoby s demencí, klub pro mentálně postižené, kluby mládeže a školky. Zúčastnili se halloweenského večírku i soukromé oslavy narozenin. Ztratili ostych při komunikaci v cizím jazyce a naučili se i pár finských slovíček. Noví přátelé uspořádali pro naše studenty „Hei Hei party“, na které si vyměnili dárky a slíbili si zůstat v kontaktu i nadále. Určitě se budou všichni těšit na jarní pobyt Finů v Havířově.

Muistoja Suomen = Vzpomínky na Finsko

PROJEKT LEONARDO - JEDNÁNÍ VE FINSKU

10.9.2010

Ve dnech 4. až 7.září 2010 se uskutečnila pracovní návštěva na partnerské škole WinNova ve finském Pori, kde se 10 žáků oboru vzdělání Výchovná a humanitární činnost - sociálně výchovná činnost zúčastní od 16.10. do 15.11.2010 praktické stáže v sociálních zařízeních. Součástí jejich pobytu bude i seznámení se školským systémem ve Finsku, způsobem výuky sociálních oborů ve škole WinNova a poznání finského života a kultury. Na pracovní schůzce byla podepsána smlouva s partnerskou školou, prohlédli jsme si školu, pracoviště a ubytování žáků, kteří se zúčastní stáže. Setkali jsme se také s žáky finské školy, kteří se na jaře příštího roku zúčastní odborné stáže v naší škole. Mgr. Petr Szymeczek, ředitel