Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Muistoja Suomen = Vzpomínky na Finsko

Projekt: PROJEKT LEONARDO DA VINCI 2010 FINSKO

24.11.2010

Nechce se nám vůbec věřit, že jsme ve Finsku strávili celý měsíc. Čas ubíhal jako Finky po ulicích (neuvěřitelně rychle chodí), a protože v nabitém programu nebyl žádný čas na nudu, ani jsme se nenadáli a stáž skončila. Všichni studenti ocenili nově nabyté zkušenosti, které jim pobyt v severské zemi přinesl. Přestože si občas někteří stýskali po domově, loučení se u nikoho neobešlo bez lítosti. A s jakými zážitky se studenti vraceli? Byli bohatší o poznání finské kultury, finské sauny, Helsinek, historických měst Turku a Raumy a pobřeží Botnického zálivu. Na praxi poznali nejrůznější centra pro seniory, od denních klubů po ústavy pro osoby s demencí, klub pro mentálně postižené, kluby mládeže a školky. Zúčastnili se halloweenského večírku i soukromé oslavy narozenin. Ztratili ostych při komunikaci v cizím jazyce a naučili se i pár finských slovíček. Noví přátelé uspořádali pro naše studenty „Hei Hei party“, na které si vyměnili dárky a slíbili si zůstat v kontaktu i nadále. Určitě se budou všichni těšit na jarní pobyt Finů v Havířově.

PROJEKT LEONARDO - JEDNÁNÍ VE FINSKU

Projekt: PROJEKT LEONARDO DA VINCI 2010 FINSKO

10.9.2010

Ve dnech 4. až 7.září 2010 se uskutečnila pracovní návštěva na partnerské škole WinNova ve finském Pori, kde se 10 žáků oboru vzdělání Výchovná a humanitární činnost - sociálně výchovná činnost zúčastní od 16.10. do 15.11.2010 praktické stáže v sociálních zařízeních. Součástí jejich pobytu bude i seznámení se školským systémem ve Finsku, způsobem výuky sociálních oborů ve škole WinNova a poznání finského života a kultury. Na pracovní schůzce byla podepsána smlouva s partnerskou školou, prohlédli jsme si školu, pracoviště a ubytování žáků, kteří se zúčastní stáže. Setkali jsme se také s žáky finské školy, kteří se na jaře příštího roku zúčastní odborné stáže v naší škole. Mgr. Petr Szymeczek, ředitel