Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Erasmus+ Evropská praxe pro život

Strana 1 2 3 4 (1-10 z 36)

Předávání certifikátů Erasmus+

19.12.2021

Všichni účastníci posledních dvou stáží programu Erasmus+ se minulý týden sešli v Informačním středisku naší školy, kde jim byly předány europasy. Jednalo se o dlouhodobou stáž - 3 měsíce pro žáky oboru pedagogické lyceum a o krátkodobou stáž - měsíc, tentokrát pro žákyně kosmetických služeb a kadeřnictví.
Stáže probíhaly ve městě Braga v Portugalsku.
Erasmus+ je program, který se snaží zvyšovat kvalifikaci a dovednosti žáků prostřednictvím stáží v různých zahraničních firmách. Projekty pod hlavičkou Erasmu+ mají velmi kladné ohlasy.

Momentálně probíhá výběrové řízení na další z projektů Erasmus+.

Ukončení stáže Braga

1.12.2021

Krásná měsíc trvající stáž už je bohužel za námi.
Žákyně získaly závěrečný certifikát, nechaly si udělat slavnostní hromadné foto a pak už pospíchaly balit.
Stáž byla určena budoucím kosmetičkám a kadeřníkům.
Účastníci si odnášejí nejen certifikáty, ale zejména mnoho zkušeností, nově nabytých dovedností či nápadů nebo třeba nové přístupy v práci v jejich oboru.
Děkujeme organizátorům projektu Erasmus+ za skvělou příležitost spojit příjemné s užitečným.

Kosmetické a kadeřnické pozdravy z Portugalska

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro život

Už se nám to pomalu začíná krátit. Náš pobyt se přehoupl do druhé poloviny.
My jsme se tady už hezky zapracovaly a zatím vůbec nemyslíme na to, že bychom se měly vracet. V salonech se nám pracuje dobře, baví nás to a zdá se, že i klienti nás mají rádi :)
Ještě si tuhle zkušenost budeme chvíli užívat, dokud máme čas.
Každopádně jsme moc rády, že jsme si tohle všechno mohly zažít, získáváme hromadu poznatků, nových zkušeností, dovedností, zdokonalujeme se po všech stranách!
Všechny z Portugalska zdravíme.

Portugalsko - výlet

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro život

My, kteří už jsme 14 dní v Portugalsku, zdravíme!
Mezi prací v salónech jsme zvládli i báječný výlet - moře, památky, nádhera.
Fotky to potvrzují, je tady opravdu překrásně.

První dva týdny v portugalských salonech

9.11.2021

Máme za sebou už skoro 2 týdny v Portugalsku.
Poznáváme zemi, lidi, jazyk.
Zároveň se díky práci v salonech seznamujeme se zajímavými technikami a postupy v oblasti kosmetiky a kadeřnictví. Procvičujeme si činnosti v odborné praxi a zároveň jsme nuceni využívat znalost angličtiny. Už jsme tady skoro jako doma.
Práce se nám moc líbí, prostředí je perfektní.
Zdravíme všechny do školy!

Portugalsko - výlet do Lisabohu

9.11.2021

Tak jsme konečně zvlládli i výlet.
Naším cílem bylo město Lisabon - hlavní město Portugalska. Zároveň je to město největší.
Lisabon je opravdu nádherný, obdivovali jsme katedrály, hrady, kláštery a jiné krásy a pamětihodnosti. Moc se nám výlet líbil.

Kadeřníci a kosmetičky v Portugalsku

3.11.2021

Tak nám to začalo.

V rámci projektu Erasmus+ Evropská praxe pro život jsme se dostali do Portugalska. Jsme tady pouze kadeřníci a kosmetičky. Pro začátek jsme prohlédli zákoutí města Braga a chystáme se na praxi do portugalských kosmetických a kadeřnických salónů.
Už teď se na to moc těšíme. Držte nám palce!

Poslední schůzka před odletem

27.10.2021

V úterý odpoledne proběhla před odletem poslední schůzka týkající se nejbližší stáže v rámci projektu Erasmus+. Budoucí stážisti podepisovali smlouvy a koordinátoři projektu zároveň předávali poslední informace jak žákům, tak i rodičům. A v sobotu letíme!!!

Portugalsko pro kadeřníky a kosmetičky

30.8.2021

Další stáž v Portugalsku se blíží mílovými kroky.

Původní termín stáže byl z organizačních důvodů parterů v Portugalsku přesunut na termín od 30. října do 29. listopadu 2021.
Konkurz byl ukončen, vybráno je 12 žáků oborů Kadeřník a Kosmetička, kteří získali nejvyšší počet bodů.
Stážistky budou pracovat přímo v kosmetických a kadeřnických salonech.

Vybraní žáci:
Bílová Edita (K2.A)
Brodová Nikol (K2.A)
Čurillová Jitka (K2.A)
Hawliczková Kamila (K3.B)
Holičová Klára (K2.S)
Chrascinová Romana (K2.S)
Janoštíková Nina (K3.B)
Kokošinská Sabina (K3.S)
Podleśna Markéta (K2.S)
Pyszková Aneta (K2.A)
Schmiedová Natálie (K2.A)
Šimšová Vendula (K3.S)

Náhradnice: Kosydarová Nikol (K2.A)

Všem gratulujeme!

Portugalsko - končíme!

13.8.2021

Tak a je to za námi.
Krásné 3 měsíce plně nesmírně zajímavých zážitků.
Přichází loučení, poslední večeře s portugalskými přáteli a balení, balení, balení.
A pak letiště, Amsterdam, Praha a domů... I když je nám z končícího pobytu docela smutno, domů se moc těšíme! ????

Strana 1 2 3 4 (1-10 z 36)