STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá,
příspěvková organizace
Škola

AKTUALITY
Jazykově vzdělávací pobyt v Anglii 2015

Celkem: 1 (zobrazuje se 1-1)

Jazykově vzdělávací pobyt v Anglii

14.10.2015

Naše škola získala dotaci na uspořádání zahraničního pobytu, a proto se ve dnech 5. 10. – 11. 10. 2015 zúčastnilo 20 vybraných studentů jazykového pobytu v Ramsgate.

Součástí jazykového pobytu byla výuka anglického jazyka v School of English Language v Ramsgate. Našim studentům se výuka velmi líbila, dozvěděli se velmi mnoho zajímavých informací o zvycích a životě v Anglii. Ale především si procvičili své konverzační schopnosti. Výuku, stravování i ubytování zajišťoval Churchill House, jehož zaměstnanci, kteří nás provázeli celým pobytem, byli velmi milí a přívětiví lidé. Své znalosti si studenti mohli zdokonalit rovněž v hostitelských rodinách, kde byli ubytováni, a většinu večerů strávili příjemným rozhovorem se členy svých rodin.

Kromě výuky jsme poznávali a navštěvovali nejrůznější zajímavá místa. Začali jsme procházkou po  Ramsgate, což je krásné starobylé přístavní město. Zde jsme rovněž navštívili tunely používané za druhé světové války. Podnikli jsme výlet do malebného Canterbury, kde jsme si prohlédli nejen úžasnou Canterburskou katedrálu, ale rovněž jsme vzali útokem obchody. Navštívili jsme také městečko Margate, kde jsme se prošli po pobřeží a viděli jsme i slavnou Turnerovu galerii.

Největším tahákem byl páteční celodenní výlet do Londýna, kde jsme viděli jeho největší dominanty, jako např. Buckinghamský palác, budovu Parlamentu se slavným Big Benem, Westminsterské opatství, Downing Street, Horse Parade, Trafalgarské náměstí, Picadilly Circus aj. Prošli jsme se St. James´s parkem s množstvím divokého ptactva a odpočinuli si v Covent Garden, kde jsme mohli obdivovat pouliční umělce. Rovněž jsme byli v Přírodovědném muzeu, kde si každý našel to své od vzniku vesmíru až po dnešní dny. Většina z nás obdivovala sekci dinosaurů, ale zajímavá byla i ostatní fauna a flóra, minerály aj.

V sobotu jsme plni smutku museli opustit Ramsgate i s jeho skvělými obyvateli a přesunuli jsme se do Doveru, kde jsme se prošli po úžasných bílých Doverských útesech a navštívili jsme největší anglický středověký hrad v Doveru. Pobyt jsme zakončili posledními nezbytnými nákupy a poté jsme jízdou Eurotunelem opustili Anglii.

Jazykově vzdělávací pobyt v Anglii
Další fotografie
Celkem: 1 (zobrazuje se 1-1)

Střední škola, Kapitána Jasioka 635/50,
735 64 Havířov - Prostřední Suchá

E-mail: reditel@stredniskola-sucha.cz, sekretariat@stredniskola-sucha.cz

Tel.: +420 553 401 731/741
Fax: +420 597 579 062

ID datové schránky: 8w3jcbk

Elektronická podatelna: sshk@po-msk.cz
E-mailové podání lze zasílat do velikosti zprávy 20 MB a formátech DOC, DOCX, JPEG, JPG, PDF, XML a XMLX

Zobrazit na mapě

Střední škola

TOPLIST
© Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá | CMS Emedium Production s.r.o.
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem