Logo STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá, příspěvková organizace
Logo Moravskoslezský kraj

Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Aktuality

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 1.055)

JAK SE BUDE UČIT OD 23. LISTOPADU

19.11.2020

Milí žáci, vážení rodiče,

od pondělí 23. 11. 2020 bude probíhat teoretické i praktické vyučování i nadále distanční formou.

Přestože se Česko má od pondělí přepnout do nižšího stupně protiepidemického systému, žáci středních škol se vrátí podle ministra školství Roberta Plagy teprve ve středu 25. listopadu (žáci závěrečných ročníků středních škol - tedy žáci 4. ročníku oborů pedagogické lyceum, sociální činnost a kosmetické služby a žáci 3. ročníku oborů kadeřník a prodavač - motorová vozidla). Od stejného data bude na středních školách umožněna praktická výuka žáků všech ročníků. 

„I ve čtvrtém stupni platí režimová opatření a další hygienické standardy. Naprosto chápu, že rodiče a děti to berou jako omezující věc, ale je to nezbytné, abychom to všichni společně strpěli,“ dodal Plaga. V případě škol jde především o roušky, které se na rozdíl od jara musí nosit nejen ve společných prostorách, ale i ve třídách.

Plán otevření škol ale ještě neschválila vláda. Bude o něm jednat až v pondělí 23. listopadu. Ministr zdravotnictví Jan Blatný neočekává, že by schvalování opatření měly doprovázet nějaké problémy.

Doporučuji vám sledovat webové stránky MŠMT ČR, média, školní webové stránky a korespondenci v systému BAKALÁŘ.

Přeji vám mnoho zdraví a pevné nervy.
Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

Třídní schůzky a výroční členská schůze KPŠ

9.11.2020

Vzhledem k současným epidemiologickým opatřením bylo rozhodnuto, že se třídní schůzky a výroční členská schůze Klubu přátel školy, z. s. nebudou konat prezenčně, ale proběhnou 24. 11. 2020 v 16:30h prostřednictvím on-line konference.

Projednávané materiály ke schválení v rámci výroční členské schůze KPŠ naleznete ZDE.

Odloučené pracoviště v novém hávu

4.11.2020

I když by se mohlo zdát, že v době koronavirové pandémie se ve škole nic neděje, opak je pravdou. Zapojili jsme všechny síly a vynasnažili jsme se zkrášlit a zmodernizovat prostory kosmetického a pedikérského salonu.
Jakmile se epidemiologická situace trochu uklidní a vládní opatření umožní salon znovu otevřít, s radostí uvítáme návštěvníky. Jsme na ně nachystaní a už se na ně těšíme.

Další fotografie

Kytičkový den

19.10.2020

Jsme rádi, že i přes různá opatření se naše škola mohla opět připojit k organizaci a realizaci humanitární sbírky Český den proti rakovině.
30. září jste mohli v ulicích Havířova, ale i v jiných městech MS kraje potkat naše studenty 2. ročníku oboru pedagogické lyceum, kteří nabízeli žluté kytičky měsíčku lékařského.
Celková částka, kterou se studentům podařilo vybrat, činí 25 150,- Kč.

Další fotografie

PRODLOUŽENÍ DISTANČNÍ VÝUKY A PODZIMNÍCH PRÁZDNIN

13.10.2020

Milí žáci, vážení rodiče,

distanční výuka teoretického vyučování je prodloužena do 23. října (včetně). Účast žáků na distanční výuce je povinná. 

Praktické vyučování bude od 14. října do 23. října probíhat distančně.

Dále vás informuji o skutečnosti, že MŠMT ČR opatřením ze dne 8. října stanovilo dny 26. října a 27. října jako volné dny. V těchto dnech tedy nebude probíhat ani distanční způsob vyučování ani praktická výuka.

Pokud nedojde k dalším změnám, měla by prezenční výuka začít v pondělí 2. listopadu.

Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

DISTANČNÍ VÝUKA

1.10.2020

Milí žáci, vážení rodiče,

od 5. října do 16. října bude teoretická výuka probíhat distančně. Účast žáků na distanční výuce je povinná. Instrukce k průběhu a formám distanční výuky obdržíte přes BAKALÁŘE.

Praktické vyučování bude i nadále probíhat prezenčně, tedy s vaší osobní účastí na odborném výcviku a praxích dle rozvrhu a plánu práce.Exkurze, které byly naplánovány pro třídu H2.A se ruší a tato třída bude mít místo exkurzí distanční výuku.

Mgr. Petr Szymeczek

ŘEDITELSKÉ VOLNO

22.9.2020

Na základě doporučení ministra zdravotnictví ČR vyhlašuji na pátek 25. září 2020 volno ředitele školy pro všechny žáky školy (včetně odloučeného pracoviště).
Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

Dámská jízda Domov důchodců Karviná

21.9.2020

Na týden od 9. do 13. listopadu 2020 vyhlásila Evropská komise již pátý ročník Evropského týdne odborných dovedností s heslem „Objev svůj talent“. Letošní téma je „Evropa připravená na digitální věk". Akce probíhá v rámci projektu ERASMUS+.

V pátek 13. listopadu se proto naše kosmetičky a kadeřnice znovu zapojí do akce Evropský týden odborných dovedností. Již potřetí se naše žákyně pokusí udělat radost seniorům v Domově důchodců v Karviné.

Žákyně oborů kosmetické služby a kadeřník pomohou v Karviné zorganizovat pro seniorky prožitkové odpoledne. Dívky nabídnou starším dámám možnost učesat, jemně nalíčit a informovat se o možnostech, jak hledat na tabletech na internetu aktuality, které jim pomohou kvalitně se starat o svou pleť i tělo.

Tato akce bude oboustranně prospěšná, seniorky si užijí krásný den a naše mladé kosmetičky a kadeřnice získají nové cenné zkušenosti.

Dámská jízda Domov důchodců Karviná 2019

Z důvodu usnesení vlády ČR ze dne 30. října 2020 o přijetí krizového opatření, kterým se od 2.11. do 20.11. 2020 omezujeprovoz středních škol se výše uvedená akce ruší.

Mgr. Petr Szymeczek, ředitel školy

 

Od 18.9. 2020 jsou povinné roušky ve všech prostorách škol včetně učeben

18.9.2020

Od 18. 9. 2020 je v celé ČR povinnost nosit roušky ve všech prostorách škol. Nově tedy včetně učeben. Ochrana dýchacích cest u žáků a pedagogických pracovníků není vyžadována pro vzdělávací aktivity, jejichž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku (např. tělocvik, zpěv, hra na dechové nástroje).

Roušky se musí nosit např. i v kabinetech a jiných prostorech vymezených pro zaměstnance, pokud není zajištěn odstup všech osob minimálně 2 metry. Je-li zajištěn tento odstup a jedná se o „výkon práce na jednom místě“ – tedy stálé pracovní místo osoby, kde nedochází k fluktuaci různých lidí (kancelář, kabinet se stálými místy k sezení), roušky se nosit nemusí.

Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

ISIC

17.9.2020

Stále ještě nevíte, jak si přes školu zařídit studentskou kartu ISIC?

Cena: 290 Kč, č. účtu: 20838791/0100, v.s.: 324007, do zprávy: TŘÍDA PŘÍJMENÍ JMÉNO ISIC (např. K1.A Nováková Marie ISIC)

FOTO ve formátu JPG na adresu isic@stredniskola-sucha.cz, do předmětu TŘÍDA PŘÍJMENÍ JMÉNO

Veškeré informace najdete ve fotogalerii.

Další fotografie

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 1.055)
Menu - Úvodní strana Menu - Navigační menu Menu - Vyhledávání Menu - Aktuality Menu - Fotogalerie Menu - Kontakty Menu - Facebook Menu - Instagram Webová stránka školy