Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Ukončení projektu Eco Happeningem

Ukončení projektu Eco Happeningem

3.6.2023

Projekt: Učím o klimatu – Active Citizens: Chráníme klima!

V pátek 19. května vyvrcholila celoroční práce našich žáků uspořádáním projektového dne pro veřejnost – Eco Happeningu v prostorách naší školy.

Cílem této akce bylo prožitkovou formou upozornit na problematiku změny klimatu a ukázat možnosti každého z nás, kterými sami můžeme přispět k jeho ochraně. Nejrůznější aktivity, jako např. ochutnávka netradičních jídel ze surovin, které běžně vyhazujeme (např. pesto z mrkvové natě), informace o alternativách dopravy, ochraně vody, nakládání s odpady apod. byly zacíleny na všechny věkové kategorie, od dětí až po seniory. Na závěr dne přišlo na řadu i vystoupení ďábelského houslisty Jiřího Erlebacha.

Projekt probíhal ve spolupráci s organizací Člověk v tísni a finančně byl podpořen z prostředků programu EU-LIFE a Ministerstva životního prostředí.

Seznámení s řemesly na odloučeném pracovišti 31.5.2023

Parádny deň 2023 v Žilině 28.5.2023