Výsledky přijímacího řízení
23.4.2019 ve 12 hodin

Krajské kolo Puškinova památníku

10.4.2019

V pátek 28. 3. proběhlo v budově kina K3 v Bohumíně krajské kolo soutěže Puškinův památník. Již 53. ročník soutěže ARS POETIKA je přehlídkou ruské poezie, prózy a hudby. Prostřednictvím uměleckého přednesu se žáci a studenti mohou seznámit s ruskou kulturou a uměním.Také naše škola vyslala do soutěžního klání svého zástupce, vítězku školního kola, studentku 2. ročníku Pedagogického lycea Marii Hótovou. Odborná porota měla nelehký úkol. Výkony všech účinkujících byly zdařilé a vybrat vítěze bylo obtížné. V celkovém hodnocení se přihlíželo k výběru textu, uměleckému ztvárnění, jazykové úrovni a posuzoval se také celkový dojem z vystoupení.
Maruška se v konkurenci zkušených recitátorů neztratila.

V kategorii sólové recitace obsadila 3. místo.

Marušce srdečně blahopřejeme a těšíme se na další ročník.