„Lyžování včera a dnes“ – projekt Visegrád

17.3.2019
PROJEKTY: Visegrad Fund Sport - včera a dnes
Ve dnech 13. – 15. března 2019 žáci a pedagogové naší školy zorganizovali v rámci projektu Visegrád, projektovou akci číslo 3 s podtitulem „Lyžování včera a dnes“. Projektové akce se aktivně zúčastnilo 40 žáků a 10 pedagogů z partnerských škol projektu Visegrád ze Slovenska, Polska, Maďarska a Česka. Z naší školy to byli žáci oborů Pedagogického lycea a Sociální činnosti. Po přátelském setkání v prostorách Střední školy, Havířov-Prostřední Suchá, se hosté z partnerských škol seznámili s naší školou, navázali nové přátelské kontakty, vyměnili si zkušenosti z dosavadních projektových činností a zapůjčili si lyžařské vybavení pro plánované praktické lyžařské aktivity. Následně jsme se společně přesunuli do zasněžených Jeseníků, kde na nás ve Staré Vsi u Rýmařova čekalo ubytování v RS Relaxa. Třídenní program se nesl v duchu podtitulu projektové akce „Lyžování včera a dnes“. Žáci a pedagogové se seznámili ve workshopu s různými formami pohybu na sněhu, které si pak vyzkoušeli prakticky, v lyžařském areálu Stará Ves. Nejenom v rámci workshopu a na lyžařském svahu, ale i večer na diskotéce byl zdůrazněn rozdíl mezi „Lyžováním včera a dnes“. Opět jsme rádi, že naši žáci a pedagogové v rámci projektu Visegrád absolvovali tuto projektovou akci a věříme, že získané vědomosti a dovednosti budou úspěšně aplikovat v budoucnu ve své profesní praxi. Opět se prokázalo, že důležitým přínosem všech mezinárodních projektů, je navázání nových přátelství a vzájemná výměna zkušeností. Takže loučení tradičně probíhalo s nadějí budoucích společných aktivit a setkání.