Výsledky přijímacího řízení
23.4.2019 ve 12 hodin

Překladatelská soutěž

24.1.2019

Na přelomu roku se osm žákyň naší školy zúčastnilo prvního kola překladatelské soutěže pro střední školy pořádané Ostravskou univerzitou. Dívky si mohly vybrat ze dvou textů v několika jazycích. Ve většině případů zvolily překlad z anglického do českého jazyka, nechyběl však ani překlad z jazyka polského.
Dívky se s úkolem popraly se ctí a po dlouhé poradě nakonec byly vybrány dva texty, které byly zaslány na filozofickou fakultu. Nerpělivě proto čekáme, jak tyto překlady obstojí v porovnání s ostatními.
Na 3. místě se umístil překlad Anety Hamroziové ze třídy L2.A, na 2. místě je překlad Elišky Kutlákové ze třídy L4.A a 1. místo vyhrála Kristýna Vavříková, také z L4.A. Dívkám moc gratulujeme a všem děkujeme za výborné překlady, které byly na vysoké úrovni.