DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
9:00 - 17:00 hod.

Překladatelská soutěž

24.1.2019

Na přelomu roku se osm žákyň naší školy zúčastnilo prvního kola překladatelské soutěže pro střední školy pořádané Ostravskou univerzitou. Dívky si mohly vybrat ze dvou textů v několika jazycích. Ve většině případů zvolily překlad z anglického do českého jazyka, nechyběl však ani překlad z jazyka polského.
Dívky se s úkolem popraly se ctí a po dlouhé poradě nakonec byly vybrány dva texty, které byly zaslány na filozofickou fakultu. Nerpělivě proto čekáme, jak tyto překlady obstojí v porovnání s ostatními.
Na 3. místě se umístil překlad Anety Hamroziové ze třídy L2.A, na 2. místě je překlad Elišky Kutlákové ze třídy L4.A a 1. místo vyhrála Kristýna Vavříková, také z L4.A. Dívkám moc gratulujeme a všem děkujeme za výborné překlady, které byly na vysoké úrovni.