Wisła - bowlingový turnaj projektu Visegrad

14.1.2019
PROJEKTY: Visegrad Fund Sport - včera a dnes

Na začátku nového roku 2019, ve dnech 8. až 10. ledna, jsme navštívili rekreační městečko Wisła, které leží v jižním Polsku a je ze všech stran obklopené Slezskými Beskydami. Na tomto sněhem zasypaném místě jsme strávili spolu s kamarády z Visegradu úžasné tři dny, během kterých jsme se ani na chvíli nenudili. Ihned po příjezdu pro nás byla připravená romantická projížďka lesní krajinou na saních tažených koňmi. Druhý den po snídani jsme všichni prezentovali a hráli hry našich dědů. Naše česká delegace uspořádala turnaj v kuličkách s důlky ve sněhu, který se všem moc líbil. U Slováků se skákalo přes gumu, Poláci a Maďaři si pro změnu připravili klasické deskové hry. Odpoledne se konal turnaj v bowlingu, na kterém panovala tak dobrá atmosféra, že nakonec vůbec nebylo důležité, která země „nakoulela“ nejvyšší skóre. Nevšedním zážitkem bylo i opékání výborných klobás na venkovním grilu. Zahřívali jsme se přitom nejen u ohýnku, ale i tančením na polské lidové písničky. Poslední den pobytu nastalo velké loučení, během kterého už ale účastníci věděli, že si zážitky z této aktivity budou pamatovat celý život. A také, že se brzy shledáme v Jeseníkách, kde bude hostit žáky a učitele partnerských škol naše škola, na což se již dnes velmi těšíme.