Vánoční zpívání v Polsku

3.1.2019

V posledních letech bývá zvykem, že krátce před Vánoci se několik zpěvaček naší školy v doprovodu vedení školy a několika učitelů vypraví  do Cieszyna na polskou školu Zespół Szkół Budowlanych, kde pravidelně probíhá setkání škol z různých států.
V polské škole se jedná o tradici, při které žáci zazpívají koledy a svátečně se naladí. Obvykle se k polským žákům připojí žáci z Česka a Slovenska, čímž se program obohatí o předvánoční kulturu obou zemí.
Vždy je milé znovu se setkat se zástupci škol, s nimiž naše škola již dlouhodobě spolupracuje na řadě projektů, například Visegrad Fund nebo Erasmus+.