REKVALIFIKAČNÍ KURZY
otevíráme 29.11.2019

Projektový ADRENALIN na Orientce - projekt INTERREG 2018

5.11.2018
PROJEKTY: Interreg V-A Kaleidoskop profesí - současné trendy v polsko-českém odborném školství

Od pondělí 22. října 2018 do středy 24. října 2018 žáci a pedagogové naší školy zorganizovali „Sportovní tábor v Česku“ v rámci projektu Interreg 2018, kterého se zúčastnilo celkem 40 žáků a 6 pedagogů partnerských škol z Havířova (CZ) a z Rydultowy (POL). Z naší školy to byli žáci oborů Pedagogického lycea a Sociální činnosti. Po přátelském setkání v prostorách Střední školy, Havířov-Prostřední Suchá, se hosté z Polska seznámili s naší školou, navázali nové přátelské kontakty a vyměnili si zkušenosti z dosavadních projektových činností. Následně jsme se společně přesunuli do, babím létem malovaného prostředí Jeseníků, kde na nás ve Staré Vsi u Rýmařova čekala Chata Orientka. Náročný třídenní program tvořil Volnočasový workshop Pandora, který byl zaměřen nejenom na teorii, ale hlavně na praktická cvičení v oblasti adrenalinových činností. Žáci a pedagogové si někdy sáhli až na dno fyzických a psychických sil při lanových aktivitách, při zdolávání různorodých lezeckých stěn, při střílecích bojových hrách - armygame, airsoftu či lukostřelbě, při bungee runningu nebo free fallu. Adrenalinové aktivity zažívají v naší době obrovský rozmach, který má rok od roku dynamičtější charakter. S tímto rozmachem aktivit jde ale ruku v ruce i značné nebezpečí pramenící z toho, že tyto aktivity si mladí lidé zkouší bez potřebné teoretické výbavy, bez praktických znalostí lezeckých technik a to přináší velká rizika. Zároveň víme, že spousta mladých lidí chce s adrenalinovými aktivitami začít, ale neví jak. Proto jsme rádi, že naši žáci a pedagogové v rámci projektu Interreg absolvovali tento podnětný Volnočasový workshop Pandora a věříme, že získané vědomosti a dovednosti budou úspěšně aplikovat v budoucnu ve své profesní praxi v oblasti volnočasové pedagogiky. Opět se prokázalo, že důležitým přínosem všech mezinárodních projektů, je navázání nových přátelství a vzájemná výměna zkušeností. Takže loučení tradičně probíhalo s nadějí budoucích společných aktivit a setkání.