AKTUALITY - Exkurze v Tyfloservisu Ostrava

4.11.2018

V pátek 2. listopadu navštívili žáci 4. ročníku Pedagogického lycea pracoviště pro rehabilitaci nevidomých a slabozrakých osob. Byli seznámeni s nabídkou služeb (např. výuka čtení a psaní v Braillově bodovém písmu, výcvik prostorové orientace, chůze s bílou holí, nácvik podpisu, nácvik sebeobsluhy).
Žáci si prakticky vyzkoušeli chůzi s bílou holí v terénu a základy průvodcovství nevidomého člověka.
Každoročně se naše škola připojuje k humanitární sbírce Bílá pastelka, jejíž výtěžek putuje na podporu tyflosrevisů v ČR.

ŠKOLA JE ČLENEM ASOCIACÍ
Asociace středních škol oborů kadeřník, kosmetička ČR Asociace učňovských zařízení Česká asociace školních metodiků prevence Asociace výchovných poradců
OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ
Pověřenec pro ochranu osobních údajů
F.S.C. BEZPEČNOSTNÍ PORADENSTVÍ a.s.
Sídlo: Vítkovická 1994/22, 702 18 Ostrava
E-mail: poverenecMSK@fsc-ov.cz