Výsledky přijímacího řízení
23.4.2019 ve 12 hodin

Exkurze v Tyfloservisu Ostrava

4.11.2018

V pátek 2. listopadu navštívili žáci 4. ročníku Pedagogického lycea pracoviště pro rehabilitaci nevidomých a slabozrakých osob. Byli seznámeni s nabídkou služeb (např. výuka čtení a psaní v Braillově bodovém písmu, výcvik prostorové orientace, chůze s bílou holí, nácvik podpisu, nácvik sebeobsluhy).
Žáci si prakticky vyzkoušeli chůzi s bílou holí v terénu a základy průvodcovství nevidomého člověka.
Každoročně se naše škola připojuje k humanitární sbírce Bílá pastelka, jejíž výtěžek putuje na podporu tyflosrevisů v ČR.