Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Literárně-historická exkurze do Itálie

Literárně-historická exkurze do Itálie

25.6.2018

Dne 8.6.2018 se druhé ročníky naší školy vydaly na literárně-historickou exkurzi do Rosalina Mare v Itálii. Jako každý rok, i tentokrát bylo hlavní téma zaměřeno na Williama Shakespeara. V původním plánu byl výlet do Benátek ještě před příjezdem do kempu, což kvůli časovému zdržení nebylo možné uskutečnit. Většině z nás to ale vyhovovalo, protože jsme si Benátky chtěli užít v plné parádě a nebýt vyčerpáni po dlouhé cestě. Místo toho jsme tedy navštívili město Chioggia, které se nachází poblíž kempu. Zbytek dne a také následující den patřily pláži a opalování. V pondělí večer jsme se vydali na trhy, které bohužel nebyly moc velké, protože byl pracovní den. Všichni si tak dali aspoň skvělou zmrzlinu a šli jsme zpátky do kempu. V úterý jsme vyrazili na výlet do Padovy, kde jsme navštívili různé památky, a objevili tak méně známé krásy Itálie. Středa patřila opět pláži a tvorbě písečných artefaktů na téma W. Shakespeare a jeho dílo. Bohužel zastihla nás bouřka, která naše téměř hotová umělecká díla surově zničila. Ve čtvrtek nastal den, na který se všichni moc těšili. Dlouho očekávaný výlet do Benátek. Z Chioggie jsme se lodí přesunuli do Benátek. Cesta trvala přibližně hodinu. Nejdříve nás čekal výlet po různých památkách a následně jsme dostali rozchod, abychom mohli nakoupit dárečky, což se samozřejmě povedlo. Benátky byly velmi hezké, ale plné lidí. Nicméně to nebyla překážka. Pátek byl náš poslední den na pláži, takže si skoro každý dal za úkol se co nejvíce spálit. Večer jsme se všichni společně vydali na pláž, kde jsme dostali za úkol postavit sochu nebo stavbu z písku tak, aby to byly spojeny s Williamem Shakespearem. Všichni se úkolu ujali poctivě a výsledky byly skvělé! V sobotu ráno jsme již sbalení čekali před našimi chatkami a čekali, než dostaneme povolení jít do autobusu. Nicméně náš cíl ještě nebyl domov, ale Verona. Mimo jiné jsme navštívili také Juliin dům, který byl doslova přeláskován. Všude samá srdíčka. Potom nás čekala dlouhá cesta domů. Za všechny třídy bych tímto chtěla poděkovat všem, kteří se účastnili přípravy a vzali nás na tuto akci. Největší poděkování patří paní učitelce Pechové, bez které by Itálie nebyla ta pravá Itálie!
Děkujeme. Pavelková, L2.B

TŘÍDNÍ SCHŮZKY BUDOUCÍCH 1. ROČNÍKŮ 28.5.2019