Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Praktická výuka speciální pedagogiky

Praktická výuka speciální pedagogiky

4.5.2018

V březnu proběhly exkurze pro 2. ročník sociální činnosti a 3. ročník pedagogického lycea v Poradně pro rodinu a dítě, která se zabývá především poradenskou a odlehčovací službou pro autistické děti. Studenti se seznámili se základy alternativní komunikace a s pomůckami pro autisty.
V dubnu naši školu navštívil pan Holba se svou vodící fenkou Ami. V rámci besed pro 1. a 2. ročníky oborů pedagogické lyceum a sociální činnost vyprávěl o svém genetickém onemocnění, jehož důsledkem je hluchoslepota. Pan Holba vidí svět otvorem, který je velký asi jako špendlíková hlavička, a ještě neostře. Od narození také špatně slyší. Představil žákům kompenzační pomůcky, vysvětlil, jaká úskalí musí překonávat a jaké činnosti jeho život bez dvou smyslů vyplňují a naplňují.

ŘEDITELSKÉ VOLNO 28.3.2019

PŘIJÍMÁME PŘIHLÁŠKY NA VOLNÁ MÍSTA PRO ŠKOLNÍ ROK 2018/2019 25.6.2018