Literárně historická exkurze do Itálie

31.8.2017
I v letošním roce se konala literárně historická exkurze Po stopách Williama Shakespeara a počátcích renesance, který velkou část svých děl situoval do romantické Itálie, a právě tam se vypravila skupina našich žáků pod vedením Mgr. Pechové, aby si prošla místa, která jej inspirovala k sepsání slavných her. Žáci druhých ročníků strávili v červnu v Itálii celý týden a během pobytu navštívili Veronu, v níž se odehrála tragédie Romeo a Julie a také hra Dva šlechtici z Verony. Tam se vypravili do Juliina domu, na náměstí Dante Alighieriho a prošli si střed města, jehož dominantou je obří koloseum Arena. Dále je čekalo město Pisa se známou šikmou věží a vrcholem exkurze byl výlet do Florencie, kde renesance vznikla, kudy se mnozí Shakespearovi hrdinové projížděli a kde kromě mnoha stavitelských a výtvarných renesančních skvostů stojí pověstný Michelangelův David.
Ve volném čase se žáci věnovali sportování a soutěžím, které byly inspirovány tvorbou Williama Shakespeara. Stavěli např. sochy z písku, které měly znázorňovat scény z jeho her, jako je plačící chůva u Juliina těla, Romeo a Julie, Hamlet atd.
ŠKOLA JE ČLENEM ASOCIACÍ
Asociace středních škol oborů kadeřník, kosmetička ČR Asociace učňovských zařízení Česká asociace školních metodiků prevence Asociace výchovných poradců
PROJEKT EDISON
AIESEC Česká republika Edison Česká republika
OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ
Pověřenec pro ochranu osobních údajů
F.S.C. BEZPEČNOSTNÍ PORADENSTVÍ a.s.
Sídlo: Vítkovická 1994/22, 702 18 Ostrava
E-mail: poverenecMSK@fsc-ov.cz