Praxe našich žákyň v Portugalsku

26.4.2016
PROJEKTY: Erasmus+ KA1 - stáž v Portugalsku 2016

Už druhý týden vykonává skupina deseti dívek z pedagogického lycea a čtyř děvčat ze sociální činnosti souvislou praxi v Portugalsku. Dívky jsou rozděleny po dvojicích a umístěny do několika zařízení, kde se učí nejrůznějším dovednostem ze svého oboru a rozvíjejí své teoretické znalosti. Žákyně pedagogického lycea pracují v rozsáhlém komplexu škol a školek ve městě Vila Verde a dívky ze sociální činnosti pracují se seniory v domově důchodců přímo ve městě Braga. Jejich učitelky, které v Portugalsku vykonávají funkci doprovodných osob, měly možnost se díky zprostředkovatelské agentuře setkat se zástupci škol z dalších evropských zemí, a navázat tak kontakty, které by v budoucnu mohly vést k dalšímu partnerství. Kromě toho byly pozvány na tzv. shadowing, tedy aby se podívaly, jak vypadá výuka jejich předmětů v zahraničí. Celý den sledovaly vyučující Alesandru a do dvou hodin se přímo zapojily, když žákům přednášely o České republice a o studiu na naší škole.