Ocenění projektu "Barevně i černobíle"

8.10.2015
PROJEKTY: Projekt Silesia v Polsku - Barevně i černobíle

Ve školním roce 2013/2014 žáci naší školy společně se žáky z ZSP2 Rydultowy v Polsku spolupracovali v rámci projektu Silesia - Barevně i černobíle. Samotný projekt, který měl za cíl zachytit historii česko-polského pohraničí a česko-polských rodin ve fotografii, trval již od září 2013 do května 2014. Spolupráce, která přinesla všem účastníkům nejen památku v podobě fotografií, ale také nová přátelství, osvojení nejrůznějších technik a postupů, byla zakončena výstavou fotografií a knihou. Vernisáž proběhla v Rydultowech a pak byla výstava převezena do Havířova. V září 2015 získal tento projekt 1. místo v kategorii "Nejlepší mikroprojekt zaměřený na fotografii.

Zkušenosti, které jsme v tomto projektu získali využívají žáci školy již druhým rokem ve fotografickém kroužku.