Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Návštěva partnerů z Portugalska

Návštěva partnerů z Portugalska

7.3.2015

Projekt: Erasmus+ KA1 - stáž v Portugalsku 2016

Minulý měsíc do našeho města zavítali partneři připravovaného projektu Erasmus+, který by se měl uskutečnit na jaře příštího roku ve městě Vila Verde v Portugalsku. Tříčlennou výpravu tvořil pan Paulo Antunes, ředitel portugalské společnosti FUT-Minho, a ředitel školy, v níž by měli naši žáci vykonávat praxi, pan Armando Muchado s manželkou Dianou. Naši hosté přijeli do Havířova na dva dny a během té doby navštívili školu, odloučené pracoviště a velice si pochvalovali také exkurzi do Dolních Vítkovic, kde obdivovali expozici areálu U6. Během návštěvy byly projednány detaily spolupráce v tomto projektu a také v budoucích letech, kdy by mohly další obory vykonávat praxi v Portugalsku a na oplátku by mohli přijet portugalští studenti na praxi k nám. Pro příští rok se plánuje zapojení žáků pedagogického lycea a sociální činnosti a v následujících letech také žáků kosmetických služeb a oboru kadeřník.

Lyžařský výcvikový kurz 6.3.2015

Výsledky olympiády v českém jazyce a recitační soutěže 6.3.2015

Soutěž prodavačů „Tvoříme pro radost jiných“ 6.3.2015

70. výročí osvobození Československa si připomeneme velkolepým projektem 3.3.2015