Návštěva partnerů z Portugalska

7.3.2015
PROJEKTY: Erasmus+ KA1 - stáž v Portugalsku 2016

Minulý měsíc do našeho města zavítali partneři připravovaného projektu Erasmus+, který by se měl uskutečnit na jaře příštího roku ve městě Vila Verde v Portugalsku. Tříčlennou výpravu tvořil pan Paulo Antunes, ředitel portugalské společnosti FUT-Minho, a ředitel školy, v níž by měli naši žáci vykonávat praxi, pan Armando Muchado s manželkou Dianou. Naši hosté přijeli do Havířova na dva dny a během té doby navštívili školu, odloučené pracoviště a velice si pochvalovali také exkurzi do Dolních Vítkovic, kde obdivovali expozici areálu U6. Během návštěvy byly projednány detaily spolupráce v tomto projektu a také v budoucích letech, kdy by mohly další obory vykonávat praxi v Portugalsku a na oplátku by mohli přijet portugalští studenti na praxi k nám. Pro příští rok se plánuje zapojení žáků pedagogického lycea a sociální činnosti a v následujících letech také žáků kosmetických služeb a oboru kadeřník.