Comenius - projektová schůzka v Německu

7.4.2014
PROJEKTY: PROJEKT COMENIUS 2012 - 2014

Setkání partnerů projektu Comenius - „K evropským pramenům“ se dostává do závěrečné fáze. Ve dnech 24. 3.- 27. 3. 2014 jsme se sešli se zástupci partnerských škol ze Slovenska, Polska a Turecka tentokrát na půdě přátel z Německa, v městečku Kall, které leží v Severním Porýní – Vestfálsku nedaleko belgických hranic. Naši školu reprezentovali studenti pedagogického lycea a sociální činnosti. Do místa, kde jsme byli ubytováni, jsme přijeli v odpoledních hodinách a měli jsme tedy dost času k zabydlení, odpočinku a seznámení s novými přáteli. Byli jsme ubytování ve staré historické budově „Schullandheim Haus Dalbenden“ na okraji městečka Kall uprostřed pohoří Eifel. Němečtí partneři si pro nás připravili bohatý program. Hned ráno jsme se autobusem vypravili k pramenu řeky Erft a poté jsme navštívili historické městečko Münznereifel. Po slavnostním obědě ve škole Berufskolleg jsme vyrazili do německého národního parku Eifel, kde jsme měli jedinečnou příležitost dozvědět se informace o druhé světové válce v Německu. Jelikož náš průvodce byl veselý starší pán, výklad byl v jeho podání velmi poutavý. Náš poslední den jsme strávili v Kolíně nad Rýnem, kde jsme navštívili katedrálu a měli možnost poobědvat v typickém Brauhausu. Po obědě jsme se vydali na vyhlídkovou plavbu po Rýnu a procházku po okolí. Zpátky jsme se vraceli plní zážitků až ve večerních hodinách. Po večeři se konala výstava fotografií a my jsme hlasovali pro nejlepší snímky z posledního projektového setkání. Domů jsme se těšili, ale zároveň jsme se nechtěli rozloučit s novými přáteli, díky kterým jsme měli možnost poznat jinou kulturu a procvičit si angličtinu. Tento projekt byl pro nás neuvěřitelným zážitkem a těšíme se, až budeme moci pozvat naše zahraniční partnery na poslední setkání – tentokrát do Čech k pramenům řeky Vltavy.