Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > S PROJEKTEM COMENIUS V TURECKÉM TRABZONU

S PROJEKTEM COMENIUS V TURECKÉM TRABZONU

25.10.2013

Projekt: Comenius 2012 - 2014

V rámci projektu Comenius jsme 28. září cestovali na projektovou akci do Turecka, kde jsme zůstali do 3. října. Projektové akce se neúčastnila pouze naše škola, ale také partnerské školy z Polska, Německa a Slovenska. Cílem tohoto pobytu bylo poznat nové kamarády z partnerské školy v tureckém Trabzonu a z jiných škol, se kterými spolupracujeme na projektu Comenius – Partnerství škol, a seznámit se s regionem partnerské školy v Trabzonu. Náš program byl proto opravdu bohatý. Vše začalo dlouhou cestou z Havířova do Prahy, z Prahy do Istanbulu a z Istanbulu do naší cílové destinace - Trabzonu, kam jsme přiletěli v pozdních večerních hodinách. Neděle proběhla ve znamení relaxu a poznávání pobřeží s našimi učiteli, neboť program měl začít až v pondělí ráno. Ještě v neděli večer si nás ale vyzvedli turečtí studenti, kteří se o nás po dobu našeho pobytu v Turecku starali. Hned v úvodu našeho čtyřdenního programu jsme měli možnost poznat i ostatní studenty, protože jsme se vydali do místní školy, kde jsme strávili nějaký čas navazováním nových kontaktů. Zahráli jsme si na školním hřišti volejbal, učili jsme se turecké tance, společně jsme zpívali oblíbené písně a vše jsme završili obědem ve školní jídelně. Poté jsme se vydali na jeden z mnoha krásných výletů, které nás čekaly. Během našeho pobytu jsme navštívili starou mešitu z dvanáctého století , vyhlídku Boztepe, výrobnu čajů, řeku Ikizdere, jezera Uzungöl a Sera, skalní klášter Sümela monastery, Atatürk Pavillion nebo termální lázně. Na posledním výletě se nám podařilo dokonce píchnout pneumatiku, ale i tuto překážku jsme překonali a výlet si užili. Zkusili jsme také mnoho tureckých specialit, například chalvu nebo baklavu, ke kterým jsme se dostali buď prostřednictvím rodin, u kterých jsme bydleli, nebo prostřednictvím obědů, které jsme na výletech dostali. Turečtí studenti z rodin nás pozvali na pravou tureckou kávu a poslední večer našeho pobytu jsme s nimi prožili na pláži u tradičního tureckého čaje. Celý pobyt byl pro nás neocenitelným zážitkem, ale tím největším se stalo bezpochyby těch pár hodin strávených v turecké škole. Nejenže jsme měli možnost otestovat si své znalosti angličtiny, což nám jen prospělo, ale také jsme získali nové přátele, se kterými bychom chtěli co nejdéle zůstat v kontaktu. Odjíždět domů se nám příliš nechtělo, jednak kvůli tureckým kamarádům, jednak kvůli studenému počasí, které na nás doma čekalo. Nakonec jsme ale přeci jen rádi zpátky doma a teď se těšíme na to, až turečtí studenti spolu s jejich učiteli navštíví nás. Za účastníky projektové akce: Michaela Trlidová (H3.A) , Veronika Veselá (L2.A)

MK ve stolním tenise 24.10.2013

VYHLÁŠENÍ ŘEDITELSKÉHO VOLNA 22.10.2013