Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Úspěch na recitační soutěži Šavrdův pohár

Úspěch na recitační soutěži Šavrdův pohár

29.4.2011

Znáte slavné rčení: Veni, vidi, vici = Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem? Přesně tak by se dala charakterizovat účast našich studentek v krajské recitační soutěži Šavrdův pohár v pátek 29. dubna. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V první kategorii uspěla Jana Hollá z 1. ročníku pedagogického lycea, která skončila na 2. místě. Ovšem druhou kategorii i přes silnou konkurenci zcela ovládly naše studentky. Na 3. příčce se umístila Monika Michalská z třetího ročníku výchovné a humanitární činnosti, 2. příčku obsadila její spolužačka Martina Červenková a cenu nejvyšší si odnesla Lenka Szokalová z druhého ročníku pedagogického lycea. V porotě zasedly hlasové odbornice, vyučující mluvený projev na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a působící v Českém rozhlase a České televizi. Soutěž Šavrdův pohár získala za několik let své existence pověst prestižního a vyhledávaného klání. Studenti, kteří obsadili první dvě místa, postupují do celostátního kola recitační soutěže Wolkrův Prostějov 2012. Blahopřejeme!!!

Zábavné odpoledne ve stacionáři pro mentálně postižené v Karviné 27.4.2011

Finské studentky poznávají náš region 26.4.2011