Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Muistoja Suomen = Vzpomínky na Finsko

Muistoja Suomen = Vzpomínky na Finsko

24.11.2010

Projekt: PROJEKT LEONARDO DA VINCI 2010 FINSKO

Nechce se nám vůbec věřit, že jsme ve Finsku strávili celý měsíc. Čas ubíhal jako Finky po ulicích (neuvěřitelně rychle chodí), a protože v nabitém programu nebyl žádný čas na nudu, ani jsme se nenadáli a stáž skončila. Všichni studenti ocenili nově nabyté zkušenosti, které jim pobyt v severské zemi přinesl. Přestože si občas někteří stýskali po domově, loučení se u nikoho neobešlo bez lítosti. A s jakými zážitky se studenti vraceli? Byli bohatší o poznání finské kultury, finské sauny, Helsinek, historických měst Turku a Raumy a pobřeží Botnického zálivu. Na praxi poznali nejrůznější centra pro seniory, od denních klubů po ústavy pro osoby s demencí, klub pro mentálně postižené, kluby mládeže a školky. Zúčastnili se halloweenského večírku i soukromé oslavy narozenin. Ztratili ostych při komunikaci v cizím jazyce a naučili se i pár finských slovíček. Noví přátelé uspořádali pro naše studenty „Hei Hei party“, na které si vyměnili dárky a slíbili si zůstat v kontaktu i nadále. Určitě se budou všichni těšit na jarní pobyt Finů v Havířově.

ŠKOLA OSLAVILA 50 LET - K MODE 18.11.2010

Podzim opět s Kysuckým horalem 14.11.2010