PARÁdní víkend ve Velkých Karlovicích a PARÁdný deň v Žilině

30.5.2010
PROJEKTY: PROJEKT COMENIUS 2008 - 2010

Přestože letošní jaro je na sluníčko spíše skoupé, zdá se, že organizace PARA Consulting s.r.o. má pěkné počasí předplacené. Navzdory všem předpovědím se vydařilo jak o PARÁdním víkendu ve Velkých Karlovicích 21.-23.5., tak o PARÁdném dni v Žilině poslední květnový pátek. První akce se v doprovodu paní Evy Koláčkové a Martiny Schubertové zúčastnili studenti 2. a 3.ročníku oboru Výchovná a humanitární činnost a skupinka studentek 1. ročníku Pedagogického lycea. Naši žáci asistovali účastníkům s postižením na vycházce a při netradičních soutěžích s Valašským Ogarem a Kysuckým Horalem. Všichni se společně pobavili na diskotéce, při karaoke a večerním folkování. Nezapomenutelným zážitekem byl krátký let horkovzdušným balónem. Studentky 1.ročníku Pedagogického lycea se o týden později vypravily v doprovodu pana Karla Koyše a paní Lucie Bojasové na PARÁdný deň, pořádaný ve slovenské Žilině. Naše spřátelená škola právě křtila nové sportovní hřiště, na kterém se kromě hendikepovaných sportovců objevila i řada osobností, jako například slovenští medailisti z paralympijských her ve Vancouveru, mistři slovenské fotbalové ligy a finalisti soutěží Slovensko hľadá superstar, Peter Bažík a Tomáš Bezdeda. Studentky asistovaly sportovcům při klasických i netradičních disciplínách, jako je handbike, hod na cíl, kuželky, lukostřelba a psaní Brailovým písmem. V některých slovenských asistentech s radostí poznávaly kamarády, s nimiž se již setkaly při mnoha sportovních akcích, pořádaných v rámci programu Socrates Commenius.