Logo STŘEDNÍ ŠKOLA
NavigaceNavštivte nás na InstagramuNavštivte nás na Facebooku
Logo Moravskoslezský kraj

Zahraniční stáž pro kosmetičky a kadeřníky - Slovinsko

O salónu | Speciální procedury | Novinky a akce | Fotogalerie | Ceníky | Otevírací doba | Kontakt
Aktualita 22.1.2020
PROJEKTY: Erasmus+ Evropská praxe pro život

Blíží se další stáž, tentokrát ve Slovinsku. Bude určená pro celkem 6 žáků4 kadeřníky a 2 kosmetičky. Celá stáž se má konat v termínu 22. března – 19. dubna ve slovinském městě Ljubljana.
Žáci budou vybraní ze všech ročníků. O účasti rozhodne jejich aktivita na odborném výcviku, doporučení vyučujících, zájem o obor, účast na soutěžích a jednání s klienty, kde je zapotřebí příjemné vystupování, nápaditost a samostatnost. Důležitým kritériem je i prospěch, aby byli žáci schopni po návratu dohnat učivo.
A co budou na stáži vlastně dělat?
Zapojí se do práce v salonech školy, do přípravy na soutěže i do závěrečné přehlídky žákovských prací. Naučí se také nové metody a postupy, poznají zákulisí organizace módní akce a seznámí se s novými trendy.
A teď to hlavní – Jak se na stáž dostanu?
Účastníci budou vybráni na základě písemného zkoušení ze znalosti cizího jazyka a na základě pohovorů, které proběhnou jak v mateřském, tak i v cizím jazyce. Zájemci odevzdají portfolio svých prací a zašlou motivační dopis, kde popíšou své předpoklady a plány do budoucna. Motivační dopis zasílejte na svarcova@stredniskola-sucha.cz
Důležité jsou také sociální předpoklady – žák musí být schopen zodpovědného života v zahraničí, musí být přátelský, průbojný, komunikativní, kreativní, bezkonfliktní a trpělivý, jelikož bude pracovat s různými klienty v salonech.
Konkurz proběhne 3. 2. 2020 ve 12:50 v knihovně školy.

Všichni žáci, kteří se zúčastní konkurzu, budou omluveni z vyučování i z praxe!!!

Starší aktuality

Slovinky u nás - 4týdenní stáž [15.1.2020]