Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Dějepisná exkurze Osvětim - Březinka - Krakov

Dějepisná exkurze Osvětim - Březinka - Krakov

18.12.2019

V úterý 17.12.2019 se žáci 1. a 2. ročníků naší školy vydali na dějepisnou exkurzi do koncentračního tábora Březinka. I po tolikati letech byli šokováni tou hrůzou, kterou zde němečtí nacisté způsobili.
Pietně jsme položili kamínek, kytičku a zapálili svíčky a tím vyjádřili naši úctu všem obětem hocaustu.

Poté jsme se přesunuli busem do vánočně vyzdobeného Krakowa, kde jsme si ukázali všechny úžasné památky tohoto historického skvostu-bývalého hlavního města Polska. Dokonce jsme narazili na živou Dámu s hranostajem - viz foto!
Řada z nás nakoupila na vánočních trzích dárky pro své nejbližší pod stromeček a vyzkoušela místní kulinářské speciality.

Zpáteční cestu domů jsme si zpříjemnili zpěvem koled a sledováním komedie Ženy v běhu, u které jsme mlsali pralinky a zázvorové sušenky a zapěli hit skupiny Mirai- Když nemůžeš, přidej víc.
O exkurzi byl velký zájem, proto i příští rok tuto exkurzi zopakujeme.
Mgr.Pavla Krejčíková a Mgr.Markéta Sedláčková

Mikuláš ve Čtyřlístku 18.12.2019