Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Krátkodobá mobilita se žáky na Slovensku

Krátkodobá mobilita se žáky na Slovensku

Projekt: Erasmus+ KA229 Chráníme si Evropu

V rámci projektu ERASMUS+ KA2 „Chráníme si Evropu“ pokračovala naše mezinárodní spolupráce Krátkodobou mobilitou se žáky na Slovensku. V průběhu pěti dnů se na projektových činnostech v partnerské škole v Žilině a v krásném prostředí Národního parku Malá Fatra podílelo celkem 45 žáků a 9 pedagogů z naší školy a partnerských škol z Cieszyna (POL) a Žiliny (SVK). Společnou práci jsme zahájili 14. října 2019 v prostorách Spojené školy, Rosinská cesta 4, v Žilině, kde jsme se seznámili se slovenskou partnerskou školou, navázali nové kontakty a vyměnili si zkušenosti z dosavadních projektových činností. Následně jsme se společně přesunuli do nádherného prostředí Národního parku Malá Fatra, kde proběhla hlavní část plánovaných projektových činností. Níže uvádím jenom malý nástin uskutečněných projektových činností:

• Topografie, orientace v terénu, práce s topografickou mapou a buzolou.
  • Workshop „Topo + geocaching“ (teorie + praktická cvičení v přírodě).
  • Společná soutěž v geocachingu všech partnerských škol.
  • Prezentace žáků na téma „NP Malá Fatra a ochrana přírody na Slovensku“.
  • Workshop „Kurz přežití – level 1“ (teorie + praktická cvičení v přírodě).
  • Komentovaná vycházka do NP Malá Fatra (Jánošíkove diery v Kriváňské
    Malé Fatře).
  • Přípravě „Interaktivní elektronické prezentaci chráněných území
    partnerských zemí.
  • Přednáška – NP Malá Fatra a jeho zajímavosti (Hotel Gold - Terchová).
  • Hry v přírodě, sportovní koloběžky a pěší turistika v oblasti NP Malá Fatra.
  • Vernisáž angažovaných plakátů na projektové téma: „Chráníme si Evropu“.
  • Příprava mobility C3 v Polsku.

Projektový program v oblasti Národního parku Malá Fatra se všem moc líbil. Nádherné a divoké prostředí ještě umocňovaly pestré barvy přírodní palety vrcholícího babího léta. Celý týden utekl jako bystré vody v Jánošikových dierach a byl tady pátek 18. října 2019, kdy jsme se opět přesunuli do partnerské školy v Žilině. Ještě dokončit některé projektové činnosti a po chutném obědě opět nastal čas loučení. Zamávali jsme si a popřáli brzké setkání nejenom v rámci projektových činností. Tak „Ahoj“ v březnu v Polsku.

Stříbro našich žákyň v Okresním finále basketbalu dívek 24.10.2019

Úspěšnost přijetí našich absolventů na vysokých školách 20.10.2019