Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Úspěšnost přijetí našich absolventů na vysokých školách

Úspěšnost přijetí našich absolventů na vysokých školách

20.10.2019

Obory Pedagogické lyceum připravuje žáky především k dalšímu studiu. Z celkového počtu 31 absolventů lycea pokračuje ve studiu 29 studentů (94%). Absolventi Pedagogického lycea pokračují ve vzdělávání nejčastěji na Ostravské univerzitě – obory: Učitelství pro 1. stupeň ZŠ, Učitelství Český jazyk-občanská nauka, Psychologie - Pedagogika, Tělesná výchova – Pedagogika, Anglický jazyk- Výchova ke zdraví, Tělesná výchova – Zeměpis, Historie a Geografie, Učitelství pro MŠ, obor Sociologie, na Univerzitě Palackého v Olomouci obory: Učitelství Český jazyk – Přírodopis a enviromentální výchova, Matematika – Biologie, Učitelství pro MŠ a speciální pedagogika, Učitelství pro 1. stupeň a speciální pedagogika, obor Žurnalistika, na Slezské univerzitě v Karviné obor: Management a hotelnictví, Cestovní ruch a turismus, na VŠB obor: Management, na VŠ Tomáše Bati ve Zlíně obor: Učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Některé absolventky pokračují ve studiu na VOŠ sociální či na VOŠ Prigo a AHOL obory: Sociální práce nebo Předškolní a mimoškolní pedagogika. Ze třídy H 4.A (Sociální činnost) pokračuje ve studiu 19 studentů (83%) z 23 absolventů. Vzhledem k zaměření oboru si studenti volili sociální obory (Ostravská univerzita - Sociálně – zdravotní pracovník, Sociální práce a poradenství, Slezská univerzita – Sociální prevence a patologie, VOŠ sociální v Ostravě,) a pedagogické obory (Ostravská univerzita, VOŠ Prigo). Všem přijatým absolventům přejeme úspěšné studium.

Bílá pastelka 18.10.2019

Dámská jízda Domov důchodců Karviná 18.10.2019