REKVALIFIKAČNÍ KURZY
otevíráme 29.11.2019

Den se sociálním pracovníkem

8.10.2019

Dne 8. října v Havířově - Šumbarku proběhla akce Den se sociálním pracovníkem. Zúčastnili se žáci čtvrtého ročníku oboru Sociální činnost. Sociální pracovnice je seznámila s chodem organizace Slezská diakonie, se službami, které poskytuje, a také s tím, jakým uživatelům jsou určeny. Následně pracovnice podrobně vysvětlila činnosti občanské poradny, intervenčního centra a poradny pro rodinu s dětmi. Pro žáky byly tyto informace velice přínosné, hlavně pro ty, kteří se chtějí v budoucnu pohybovat v sociální sféře. Nechyběly ani propagační materiály, které si mohli žáci odnést s sebou.
Názor zástupců třídy H4.A:
„Informace, které nám byly předány, můžeme využít při maturitní zkoušce. Přednáška byla velmi zajímavá, protože pracovnice vyprávěly příběhy, které se staly.“