Jste tady: Úvodní strana > Obory vzdělání > Sociální činnost - sociálně administrativní

Sociální činnost - sociálně administrativní 75-41-M/01

ČTYŘLETÝ STUDIJNÍ OBOR

střední vzdělání s maturitní zkouškou

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM - Sociální činnost - sociálně administrativní

Tento studijní obor připravuje žáky pro práci v sociálně výchovných zařízeních, institucích a organizacích zabezpečujících sociální činnost součástí výuky je odborná praxe.

Základní podmínky pro přijetí

Úspěšné ukončení základního vzdělávání a splnění kritérií přijímacího řízení.

Předpokladem přijetí ke vzdělávání je splnění podmínek zdravotní způsobilosti uchazeče, která bude potvrzena lékařem na přihlášce ke studiu.

Onemocnění a zdravotní obtíže, které vylučují zdravotní způsobilost uchazeče ke vzdělávání:
závažné duševní nemoci a poruchy chování.

Absolvent studijního oboru Sociální činnost získá úplné střední odborné vzdělání zakončena maturitní zkouškou. Je připraven pro výkon odborných činností, jejíchž těžištěm je bezprostřední styk se sociálně nebo zdravotně handicapovanými lidmi, pomoc těmto lidem při řešení jejich problému a sociálních potřeb či pedagogická práce s lidmi v ústavech sociální péče a v jiných zařízeních.

Absolventi odborného zaměření sociálně administrativní činnost jsou připraveni pro výkon odborných činností na úrovni středního managementu v sociální oblasti. Absolvent odborného zaměření sociálně výchovná činnost má osvojeny vědomosti a dovednosti potřebné pro rozvíjení schopností a individuálních zájmů dětí i dospělých v zařízeních sociální péče i pro upevňování jejich fyzické kondice a péče o zdraví.

Absolvent studijního oboru se uplatní samostatně i v odborných týmech všude tam, kde lze využívat vytvořených předpokladů k sociální nebo výchovné činnosti. Získané teoretické i praktické poznatky o problémech jednotlivce, rodiny i dalších sociálních skupin mu umožní činnost nejen ve státních zařízeních sociální péče pro děti i dospělé, ale také v sdruženích a organizacích humanitárního charakteru, v preventivní poradenské i terapeutické péči. Podle svého odborného profilu (zaměření) najde uplatnění buď jako výchovný pracovník v sociálních zařízeních, nebo jako technicko-administrativní pracovník v různých sociálních organizacích, odborech sociálního zabezpečení a péče, případně může studovat na vysoké škole.

Učební plán platí ve školním roce 2016/2017 pro 4. ročník.

UČEBNÍ PLÁN 1. ročník 2. ročník3. ročník4. ročník
Všeobecně-vzdělávací předměty