75-41-M/01 Sociální činnost - sociálně výchovná

ČTYŘLETÝ STUDIJNÍ OBOR
střední vzdělání s maturitní zkouškou

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM - Sociální činnost - sociálně výchovná (v PDF)

Tento studijní obor připravuje žáky pro práci v sociálně výchovných zařízeních, institucích a organizacích zabezpečujících sociální činnost součástí výuky je odborná praxe.

Základní podmínky pro přijetí

Ke vzdělávání lze přijmout uchazeče, který splnil povinnou školní docházku nebo úspěšně ukončil základní vzdělávání před před splněním povinné školní docházky, a který splnil kritéria přijímacího řízení.

Předpokladem přijetí ke vzdělávání je splnění podmínek zdravotní způsobilosti uchazeče, která bude potvrzena lékařem na přihlášce ke studiu.

Onemocnění a zdravotní obtíže, které vylučují zdravotní způsobilost uchazeče ke vzdělávání:
závažné duševní nemoci a poruchy chování.

Absolvent studijního oboru Sociální činnost získá úplné střední odborné vzdělání zakončené maturitní zkouškou. Je připraven pro výkon odborných činností, jejíchž těžištěm je bezprostřední styk se sociálně nebo zdravotně handicapovanými lidmi, pomoc těmto lidem při řešení jejich problémů a sociálních potřeb. Dále je připraven pro  pedagogickou práci s lidmi v ústavech sociální péče a v jiných zařízeních a pro péči o děti do 3 let věku v denním režimu (jesle).

Absolvent studijního oboru se uplatní samostatně i v odborných týmech všude tam, kde lze využívat vytvořených předpokladů k sociální nebo výchovné činnosti. Získané teoretické i praktické poznatky o problémech jednotlivce, rodiny i dalších sociálních skupin mu umožní činnost nejen ve státních zařízeních sociální péče pro děti i dospělé, ale také v sdruženích a organizacích humanitárního charakteru, v preventivní poradenské i terapeutické péči a v  jeslích

Absolvent najde uplatnění buď jako výchovný pracovník v sociálních zařízeních, nebo jako technicko-administrativní pracovník v různých sociálních organizacích, odborech sociálního zabezpečení a péče, případně může studovat na vysoké škole.

Učební plán platí ve školním roce 2016/2017 pro 1. - 4. ročník.

UČEBNÍ PLÁN 1. ročník 2. ročník3. ročník4. ročník
PORTÁL UČITELŮ
KLUB PŘÁTEL ŠKOLY
ŠKOLA JE ČLENEM ASOCIACÍ