DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
REKVALIFIKAČNÍ KURZY

69-51-H/01 Kadeřník

TŘÍLETÝ UČEBNÍ OBOR
střední vzdělání s výučním listem

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM - Kadeřník (v PDF)

Školní vzdělávací program učebního oboru kadeřník je koncipován jako tříletý a zabezpečuje získání odborných vědomostí a praktických dovedností potřebných k profesionálnímu vykonávání kadeřnických služeb na úrovni středního odborného vzdělání.

Praktická část výuky se provádí na figurových hlavách. Po zvládnutí základních dovednosti žáci zdokonalují svou zručnost a dovednost na zákaznících. K tomu využívají moderní přípravky renomovaných firem jako např. WELLA, L´OREAL atd.

Cílem školního vzdělávacího programu je příprava pracovníků schopných poskytovat kvalifikované a kvalitní kadeřnické služby (holení, mytí vlasů, stříhání, ondulace vodová a železem, preparace vlasů, barvení a odbarvování vlasů, úprava dámských, pánských a dětských účesů, vlasová kosmetika, zhotovování jednoduchých vlásenek a příčesků).

Žáci se účastní různých regionálních soutěží, mistrovství České republiky v Praze, celostátní soutěže žáků oborů Kadeřník, Kosmetička s názvem HARMONIE v Brně, soutěží WELLA CUP v Praze, ale i mezinárodních soutěží např. v Magdeburgu.

Ke vzdělávání lze přijmout uchazeče, který splnil povinnou školní docházku nebo úspěšně ukončil základní vzdělávání před před splněním povinné školní docházky, a který splnnil kritéria přijímacího řízení.

Předpokladem přijetí ke vzdělávání je splnění podmínek zdravotní způsobilosti uchazeče, která bude potvrzena lékařem na přihlášce ke studiu.

Onemocnění a zdravotní obtíže vylučující zdravotní způsobilost uchazeče ke vzdělání:

• prognosticky závažná chronická onemocnění kůže a spojivek, včetně onemocnění alergických
  • přecitlivělost na alergizující látky používané při praktickém vyučování
  • prognosticky závažné poruchy vidění, zorného pole nebo barvocitu
  • nemoci vylučující vydání zdravotního průkazu

Učební plán platí ve školním roce 2017/2018 pro 1. - 3. ročník.

UČEBNÍ PLÁN 1. ročník 2. ročník3. ročník
PORTÁL UČITELŮ
KLUB PŘÁTEL ŠKOLY
ŠKOLA JE ČLENEM ASOCIACÍ