Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (21-30 z 1.574)

Školení firmy Medistellar

25.1.2024

23. 1. proběhlo na odloučeném pracovišti školení firmy Medistellar.
Celé bylo věnováno přístrojové technice a bylo určeno pro žáky posledního, tedy 3. ročníku. Lektoři se zaměřili na laserovou techniku, typy laserů a jejich zařazení.
Zástupci firmy nás důkladně seznámili s vhodností využití laseru v kosmetice.

Vyhodnocení školního kola překladatelské soutěže

25.1.2024

V úterý 22.ledna jsme vyhodnotili školní kolo překladatelské soutěže. V tomto školním roce se naši žáci zapojili do soutěže v překládání literárního textu v jazyce anglickém a jazyce německém.

Vybrat ty nejlepší překlady bylo jako vždy velmi složité. Ocenili jsme nejen věcný překlad, ale i nápaditost a tvořivost při řešení překladatelských problémů.

Ve školním roce 2023/2024 byli nejlepší následující studenti.

Jazyk anglický
1.místo – Mikkel Babilonský, L3.A
2.místo – Ester Konečná, L3.A
3.místo – David Sebastian Čapka, L1.A

Jazyk německý
1.místo – Ester Konečná, L3.A

Všem zúčastněným studentům děkujeme a nejlepším z nich gratulujeme.

V březnu budeme držet palce Mikkelovi a Ester, kteří nás budou reprezentovat v soutěži pro středoškoláky Den s překladem, která je každoročně organizovaná Filozofickou fakultou Ostravské univerzity.

Exkurze maturantů na VŠB - TU Ostrava

22.1.2024

Protože jsme se stali od 1. června 2023 fakultní školou Hornicko - geologické fakulty Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava, absolvovali žáci pedagogického lycea maturitních tříd L4.A a L4.B odbornou exkurzi v prostorách VŠB - Technické univerzity Ostrava v Ostravě - Porubě.
V rámci programu exkurze si tak mohli prohlédnout expozice geologického pavilonu a výukových prostor VŠB – TU se zaměřením na studijní program Geovědní a montánní turismus.
Touto cestou bych rád poděkoval prof. ing. Marianu Marschalkovi, Ph.D., který se perfektně zhostil role erudovaného průvodce v průběhu celé odborné exkurze.
Za PK VZ a ZEM, Karel Koyš.

Vyhodnocení sbírky Paměť národa

22.1.2024

Na přelomu listopadu a prosince 2023 na naší škole již podruhé proběhla sbírka společnosti Paměť národa na podporu válečných veteránů a aktivit Paměti národa.
Žákům L3.A se podařilo vybrat skvělých 2714 Kč, což je skoro o 800 korun více než loni. Celkově se ve sbírce za celou republiku vybralo 4 316 886 korun. Všem, kteří přispěli, ještě jednou velice děkujeme!
Mgr. Markéta Sedláčková a žáci L3.A (Ester Konečná, Julie Sroková, Ondra Kotas)

Lyžařské kurzy 1. ročníků ve Vysokých Tatrách

18.1.2024

Fotogalerie 2. turnus

Fotogalerie 1. turnus

Rok se sešel s rokem a opět jsme zahajovali se žáky prvních ročníků nový kalendářní rok na lyžařských kurzech ve Vysokých Tatrách.
Začátkem měsíce ledna brázdilo pod modrou oblohou dobře zasněžené tatranské svahy na Štrbském Plese a v Tatranské Lomnici s úsměvem celkem 94 žáků oborů pedagogické lyceum, sociální činnost, kosmetické služby i kadeřník.
Lyžařské radovánky nám zpestřila návštěva AquaCity v Popradu nebo několikanásobná jízda na sáňkách z Hrebienku do Starého Smokovce. Silný dojem v nás zanechala také návštěva tatranského ledového domu na Hrebienku, kde letos interiér ledového chrámu zdobí monumentální stavba z Londýna - Westminsterské opatství (Westminster Abbey).
I letos jsme měli výborné sněhové podmínky a počasí nám přálo, takže i přes únavu a občasné pády se lyžařské výcviky vydařily, o čemž svědčí fakt, že se mnohým vůbec nechtělo domů. Poděkování patří všem pedagogům, kteří se po oba dva týdny obětavě podíleli na výuce lyžařských dovedností našich žáků.

Za PK VZ a ZEM, Karel Koyš.

Byli jsme na Louskáčkovi

15.1.2024

Balet Louskáček - Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě - 11. 1. 2024
Toto úžasné představení nás všechny nadchlo. Baletní výkony, hudba, scéna, kostýmy - to vše zapůsobilo na naše naše smysly.
Už se těšíme na další představení, tentokrát pojedeme 21. 2. 2024 do Divadla Jiřího Myrona v Ostravě na muzikál Producenti. Pokud máte zájem, stavte se do kabinetu češtinářek pro lístky!

Modernizace učebny ICT

15.1.2024

Dotace z Ministerstva životního prostředí v rámci operačního programu Spravedlivá transformace 2021 – 2027, registračního čísla CZ.10.03.01/00/23_007/0000152 na období 1. 1. 2024 až 31. 12. 2024 ve výši 1 070 000,00 Kč.

Jsme nejlepší ekoškola!

11.1.2024

Zvítězili jsme v soutěži Ekologická škola v Moravskoslezském kraji ve školním roce 2022/2023 v kategorii Ekoškola začátečník - střední školy.

Zpíváme koledy v Polsku

10.1.2024

Hned v úvodu nového roku byla naše škola pozvána partnerskou školou Zespół Szkół Budowlanych v Cieszynie na tradiční novoroční akci Mezinárodní přehlídku koled.
V úterý 9. 1. 2024 se proto zástupci naší školy vydali za hranice do Polské republiky. Tato krásná akce se konala již potřinácté a své sváteční vystoupení si pod vedením pana učitele Erlebacha připravila i čtyři děvčata z naší školy. Jejich závěrečný program diváky rozproudil natolik, že se společně zpívalo, tančilo, svítilo telefony a dokonce i vstávalo ze židlí.
Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a krásné kulturní zážitky.

Školní ples 2024

5.1.2024

I letos se bude konat již tradiční a velmi oblíbená společenská akce - školní ples.
Poptvé využijeme nové prostory, tentokrát v Dělnickém domě v Horní Suché.
Ples se chystá na pátek 23. února a lístky jsou už v prodeji u paní učitelky Janečkové.
K poslechu hraje osvědčená skupina Gaspary, čeká nás bohatá tombola a vůbec to bude večer plný překvapení, zábavy a krásných setkání s milými lidmi.
Přijďte, těšíme se na vás!

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (21-30 z 1.574)