Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 1.589)

Den Země 2024

23.4.2024

V pátek 19. 4. se v Havířově na náměstí Republiky a v jeho blízkém okolí slavil Den Země.
Naše škola již řadu let pomáhá Magistrátu města Havířova s jeho organizací, a tak jste mohli naše žáky oborů sociální činnost a pedagogické lyceum potkat u nejrůznějších aktivit určených nejen pro děti mateřských a základních škol, ale i pro širokou veřejnost.

Seminář Primavera pro kosmetičky

23.4.2024

Lash lifting a laminace obočí je název odborného semináře firmy Primavera, který se uskutečnil 23. dubna na odloučeném pracovišti.
Byl určen žákyním oboru kosmetické služby.
Znalosti a dovednosti, které se dívky učily, byly velmi zajímavé a splňovaly všechny parametry současných trendů v úpravě obočí a řas.

Exkurze v Tyfloservisu Ostrava

23.4.2024

V pondělí 22. dubna navštívili žáci 3. ročníku pedagogického lycea Tyfloservis v Ostravě.
Exkurze začala přednáškou o službách Tyfloservisu poskytovaných nevidomým a slabozrakým klientům.
Následně si žáci vyzkoušeli speciálně upravené brýle, které simulovaly různé vady zraku. Poté se podrobně seznámili s kompenzačními pomůckami, které si mohli také vyzkoušet.
V poslední části exkurze sami zkusili chůzi s bílou holí, převést spolužáka s bílou holí nebo si zahrát hry speciálně vytvořené pro osoby se zrakovým postižením.
Akce byla velmi zajímavá a žáci měli možnost rozšířit si své znalosti z oblasti speciální pedagogiky.

Děláme radost v domově seniorů

21.4.2024

Dne 18. dubna se zúčastnily žákyně oborů kadeřník a kosmetické služby akce pro seniory v Domově seniorů Helios v Havířově.
Seniorky jsme učesaly, nalíčily, upravily jim nehty.
Nešlo však jen o krásu, ale rovněž o vzájemnou mezigenerační komunikaci, asertivitu a vstřícnost. Žákyně se tohoto úkolu zhostily na výbornou a akce měla u seniorek velký úspěch.
Děkujeme.

Zkoušky profesní kvalifikace duben 2024

21.4.2024

• Ve čtvrtek 18. dubna se na odloučeném pracovišti školy konaly zkoušky profesní kvalifikace oboru manikérka a nehtová designérka.
    Zkoušky se zúčastnily 3 zájemkyně a zkoušku vykonaly úspěšně.
    Gratulujeme!

Dubnové kadeřnické školení

12.4.2024

Ve čtvrtek 11. dubna se na odloučeném pracovišti školili naši budoucí kadeřníci.
Odborná trenérka firmy MJC Zlín žákům K3.B a K1.B předvedla laminaci a detox vlasů a vlasové pokožky. Také je seznámila s jednotlivými značkami barev, které tato firma na českém trhu nabízí.

Výběrové řízení na pracovní stáž ve Španělsku

Projekt: Erasmus+ Pracujeme v Evropě

10.4.2024

V úterý 30. dubna ve 12 hodin proběhne v informačním středisku (školní knihovna) výběrové řízení na zahraniční pracovní stáž v rámci projektu Erasmus+ Pracujeme v Evropě.

• Jede se do španělského města Malaga.
• Stáž bude trvat jeden měsíc.
• Stáž proběhne na přelomu září a října 2024.
• Tato stáž je určena pro žáky oborů kadeřník a kosmetické služby.

Součástí výběrového řízení bude:
- test z anglického jazyka
- pohovor v angličtině i češtině
- motivační dopis (česky)

Kritéria pro výběrové řízení

Shadowing Tychy

Projekt: Erasmus+ Pracujeme v Evropě

9.4.2024

Právě probíhá Shadowing, tedy stínování v rámci projektu Erasmus+ ve městě Tychy.
1. den - v kosmetickém salónu proběhla teoretická část a pak nácvik praktických dovedností,

2.den návštěva kosmetiky - péče o ruce a regenerační kosmetické ošetření - přístrojová technika

3. den - návštěva teoretické i praktické výuky - nácvik na závěrečné zkoušky, nácvik na cvičných hlavách, barvení vlasů a vodové ondulace.

4. den - praktická výuka, příprava žáků na soutěž

5. den - den otevřených dveří, soutěž žáků 2. ročníku na téma "jarní romance".

Ocenění pedagoga naší školy

8.4.2024

Velká gratulace!

Krásný dárek ke Dni učitelů získala Eva Janečková.

V pondělí 25. března proběhlo každoroční oceňování vynikajících pedagogů a žáků za rok 2023. Slavnostní večer se nesl v příjemné atmosféře v havířovském Kině Centrum za účasti vedení města. Oceněným učitelům i úspěšným žákům za město Havířov srdečně gratulovali náměstci i primátor Havířova Josef Bělica.

Ředitelské volno (netýká se odborného výcviku a odborné praxe)

3.4.2024

Na pátek 12.4.2024 a pondělí 15.4.2024 vyhlašuji z důvodu řádného zabezpečení jednotných přijímacích zkoušek volno ředitele školy pro žáky, kteří mají v uvedených dnech teoretické vyučování v budově školy na ulici Kapitána Jasioka.

Volné dny se netýkají žáků, kteří u uvedeném termínu mají odborný výcvik. Provoz na odloučeném pracovišti školy bude nepřerušen.

Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (1-10 z 1.589)