Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Bílá pastelka

Bílá pastelka

8.11.2017

V říjnu se již poněkolikáté žáci naší školy účastnili každoroční celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Letos se tohoto úkolu ujali žáci třetího ročníku pedagogického lycea.
Sbírky se zúčastnilo 17 dvojic z řad našich žáků, kteří nabízeli k zakoupení symbolickou bílou pastelku a kalendářík na rok 2018.
Celková vybraná částka bude využita na projekty pro osoby nevidomé a slabozraké. Mimo jiné podpoří služby pro osoby se zrakovým postižením, které jsou poskytovány v rámci celé České republiky. V loňském roce dosáhl výtěžek sbírky částky 2. 068 481,-.
Všem studentům touto cestou děkuji za účast a snahu pomoci dobré věci.

Potravinová sbírka 8.11.2017

Exkurze do Britského centra v Ostravě 8.11.2017