Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Adrenalinový sportovní kurz - Březová

Adrenalinový sportovní kurz - Březová

1.10.2017

„Hlavně opatrně a hezky si to užijte!“ Tyhle věty jistě slyšelo doma všech osmnáct účastníků sportovně turistického kurzu krátce před tím, než je odvezl vlak směr Vysočina. Cesta vlakem do Brna, poté do Třebíče a nakonec autobusem do Rokytnice nad Rokytnou utíkala rychle a zvesela. Nejdříve nezbytné seznamování s areálem a přiděleným instruktorem Nikolasem a pak již nezadržitelná jízda na divoké dráze adrenalinových zážitků. Některé studentky odvážně a neohroženě, jiné rozvážněji a s respektem, konzumovaly jednu adrenalinovou „chuťovku“ za druhou. Zajímavá byla nejenom „Démonická lanovka do jezera“, ale také slackline, free fall (skok do prázdna), lezecké stěny ve všech možných podobách, bungie-trampolíny, Jákobův žebřík, akční „střílečky“ v podobě airsoftu a paintballu a zklidnění na Lanáčku. To je jenom malý nástin našich adrenalinových aktivit v průběhu celého týdne. Večery zpříjemňovaly diskotéka a táborák, včetně nezbytné grilovačky. Adrenalin jsme nejenom konzumovali, ale nezbytnou součástí byla výuka jištění a dalších nutných znalostí a dovedností pro práci instruktora v podobných volnočasových zařízeních, které studentky pedagogického lycea určitě využijí ve své budoucí profesní praxi. S celým areálem a perfektním Nikolasem jsme se jen neradi loučili, ale mnozí už teď vědí, že do podobného adrenalinového zařízení přijedou v budoucnu opět velice rádi.

Vedoucí STK, Mgr. Karel Koyš

Úspěšnost přijetí našich absolventů na vysoké školy 1.10.2017