Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Maturitní představení Šťastných 8

Maturitní představení Šťastných 8

31.5.2017

Na praktickou maturitní zkoušku pedagogického lycea se každoročně těší žáci i učitelé. Žákyně, které si zvolily zaměření na dramatickou výchovu, zpravidla natáčejí film, dokument nebo hrají divadlo a vše prezentují ve třech představeních spolužákům, učitelům, maturitní komisi a široké veřejnosti.
Letošní absolventky zmíněného oboru si zvolily divadelní představení. Na motivy Werichovy pohádky Splněný sen vytvořily pod vedením Mgr. Romana Mandy hru s názvem Šťastných 8. Divák znalý předlohy si mohl všimnout, že namísto Loudala z Radětic holdujícího alkoholickému nápoji kmínce se hlavním hrdinou stal Byrtus z Bukovce se zálibou ve slivovičce. Dívky skvěle využily důvěrně známé prostředí a během hry zaznělo krásné gorolské nářečí.
Představení se skutečně povedlo a žákyně si právem zasloužily výborné hodnocení.

Naše žákyně vítězkou Karvinského talentu 31.5.2017

Třídní schůzky budoucích 1. ročníků 29.5.2017