Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Sněhuláci pro Afriku

Sněhuláci pro Afriku

9.5.2017

Již potřetí se studenti napříč všemi obory naší školy zapojili do projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání. Akci organizovala již 5. rokem pod záštitou ministra školství nezisková organizace Kola pro Afriku, o. p. s. ve spolupráci s Gymnáziem Ostrava-Hrabůvka, p. o. Cílem této akce bylo postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž jako materiál mohlo posloužit cokoliv – sníh, papír, plast, vlastní tělo. Za každého sněhuláka se vybíralo symbolické startovné a právě startovné představovalo formu pomoci organizaci Kola pro Afriku.
Naši studenti přispěli částkou 800,-Kč k celkovému výtěžku 275 000,-Kč.

Den Země 9.5.2017

Naše žákyně pečovaly o zákaznice v hotelu Imperial 5.5.2017