Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Beseda o životě hluchoslepých

Beseda o životě hluchoslepých

18.4.2017

Naši školu každoročně navštěvuje pan Holba, který se snaží žákům přiblížit život hluchoslepých lidí. V minulosti ho doprovázel vodicí pejsek Pedro, kterého letos již vystřídala fenka Amina. Pan Holba trpí kombinovaným genetickým onemocněním, přesto je schopen plnohodnotného života a dokáže poutavě vyprávět o běžných starostech a pomůckách, které potřebuje. Beseda se konala celkem v osmi třídách, žáci měli možnost prohlédnout si všechny pomůcky, seznámit se s Lornovou abecedou, klást panu Holbovi dotazy i pochválit Aminu, která předvedla, jak nezbytným společníkem jsou psi v životě hendikepovaných.

Úspěch žáků na konferenci SOČ 17.4.2017

Úspěch v soutěži Labyrintem ekonomie 10.4.2017

Soutěž „Tvoříme pro radost jiných“ 9.4.2017

Naše žákyně předvedly své dovednosti na akci "Den pro ženu a dítě" v Brně 7.4.2017