Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Naše žákyně pomáhaly na turnaji v boccie

Naše žákyně pomáhaly na turnaji v boccie

15.11.2016

V říjnu se v havířovské sportovní hale konal prvoligový turnaj v boccie, na němž asistovala i děvčata z naší školy. Boccia je sport podobný francouzskému petanque. Hrají ho hráči s tělesným i mentálním handicapem, pro které je to často jediný sport, který kvůli svému zdravotnímu stavu mohou hrát. Cílem hráčů je dostat co nejvíce míčů své barvy co nejblíže k jackovi (bílý míč). V tom se mu snaží zabránit soupeř, který taktéž hází své míče k jackovi. Studentky z 2., 3. a 4. ročníku pedagogického lycea pomáhaly s časomírou, zapisováním skóre, ale i samotným hráčům. Těm asistovaly sbíráním a podáváním míčů při zápasech nebo jim pomáhaly vyjet z boxu do hřiště a zpátky. Jedna ze dívek byla v callroomu, kde hlídala, aby hráči přicházeli se svými spoluhráči a asistenty včas, a řídila losování barev herních míčů. Jedna naše žákyně se stala národní rozhodčí. Dívkám děkujeme za pomoc a doufáme, že se příští rok opět zúčastní.

Klára Štefková L 4.A

ŘEDITELSKÉ VOLNO 21.3.2017