Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Návštěva Tyfloservisu

Návštěva Tyfloservisu

10.10.2016

Začátkem října navštívili žáci 4. ročníku pedagogického lycea Tyfloservis v Ostravě. Pracovnice střediska, které poskytuje služby nevidomým a slabozrakým, studentům vysvětlily význam zařízení, seznámily žáky s důsledky zrakových vad, se systémem služeb pro nevidomé a demonstrovaly pomůcky. Exkurze byla zakončena praktickým nácvikem průvodcovství a chůze s bílou holí, žáci tak měli možnost vyzkoušet si roli nevidomého i jeho pomocníka. Tyfloservis je také spolupořadatelem humanitární sbírky Bílá pastelka, ke které se každoročně připojujeme.

ŘEDITELSKÉ VOLNO 21.3.2017

Podzimní Proměna 11.11.2016