Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Praktická výuka speciální pedagogiky

Praktická výuka speciální pedagogiky

21.1.2016

Předmět speciální pedagogika, který se u nás teoreticky vyučuje v pedagogickém lyceu a sociální činnosti, je mnohdy doplňován o praktickou výuku. V prosinci navštívili žáci 3. ročníku pedagogického lycea Neviditelnou výstavu v Praze. Výstava je ojedinělou interaktivní cestou do světa nevidomých, v němž zmizelo světlo a z něhož se žáci snažili pomocí zbylých smyslů najít cestu ven. Výstavou provázeli návštěvníky nevidomí průvodci.

V lednu naši školu opět navštívil pan Holba z Ostravy, který je nevidomý a má jen zbytky sluchu. Přišel i se svým vodícím pejskem – fenkou Ami. Pan Holba přiblížil žákům oborů sociální činnost, pedagogické lyceum a kosmetické služby život hluchoslepých lidí, seznámil je s pomůckami pro nevidomé, ukázal dorozumívací prostředky a na závěr odpovídal na řadu otázek v diskuzi.

Havířovská proměna 2016 13.1.2016

Návštěva z Finska 7.1.2016