Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Literárně-historická exkurze ITÁLIE

Literárně-historická exkurze ITÁLIE

21.6.2015

Studenti letošních třetích ročníků naší střední školy se zúčastnili literárně-historické exkurze do střední Itálie. Ubytováni byli v plně vybavených mobilhomech ve městě Martinsicuro, odkud se ve volném čase odebírali na nedalekou pláž na Palmové riviéře.

Studenti si vybírali z pestré škály výletů do okolních historických měst, například Offida, Ascoli Picena apod. Součástí těchto výletů byly i různé ochutnávky těstovin či olivových olejů. Studenti také podstoupili časově i finančně náročnější exkurzi do Říma. Tam je po celý den provázela česky hovořící průvodkyně. Měli možnost si prohlédnout Coloseum, chrám Pantheon, fontánu Di Trevi, Vatikán…

V době pobytu v Martinsicuro se konaly známé letní trhy, kde byly k dostání různé suvenýry, oblečení, ovoce, zelenina a mnoho dalšího. Účastníci zájezdu si také často pochutnávali na vyhlášené italské zmrzlině a jiných typických italských pokrmech.

Součástí zpáteční cesty byla návštěva Shakespearovské Ravenny, kde studenti zhlédli jak hrobku básníka Danta Aligieriho, tak památný dům, kde zemřel George Gordon Byron.

Zájezd se setkal s velkou spokojeností všech zúčastněných.

Úspěch naší absolventky na soutěži profesionálů 11.6.2015

Naší škole byl schválen projekt na měsíční stáž v Portugalsku 9.6.2015