Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Návštěva Vídně

Návštěva Vídně

18.12.2014

Jako již téměř tradičně, tak i letos v prosinci se zúčastnili studenti naší školy zájezdu do Vídně. Sluníčkem prozářená metropole Rakouska nabídla návštěvníkům své historické objekty v plné kráse, a studenti si tak mohli prohlédnout letní sídlo Habsburků Schönbrunn s Gloriettou, chrám sv. Štěpána, Hofburg a navštívit stálé expozice v Přírodovědném a Uměleckohistorickém muzeu na náměstí Marie Terezie. Už při příjezdu do Vídně mohli obdivovat jednu z nejvýraznějších staveb tohoto města – teplárnu ve Spittelau – zajímavé dílo Friedensreicha Hundertwassera, který je znám svými bláznivými malbami na zdech budov. Bohatě vyzdobené ulice Vídně dýchaly blížícími se svátky – Vánocemi. Nezapomenutelným zážitkem se pro všechny účastníky stala návštěva prostranství před vídeňskou radnicí, kde se každoročně konají vánoční trhy prodchnuté vůní skořice, horkých kaštanů a tradičního punče. Tady si studenti mohli v praxi prověřit své znalosti němčiny. Ein schönes Weihnachtsfest, Wien!!!!!!

Spelling Bee 16.12.2014

Den otevřených dveří 15.12.2014