Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Úspěch studentů v okresním kole Středoškolské odborné činnosti

Úspěch studentů v okresním kole Středoškolské odborné činnosti

18.4.2014

Studenti pedagogického lycea obhajují ve třetím ročníku ročníkovou práci. Její tvorbě se věnují celý rok a výsledky svého snažení prezentují také na studentské vědecké konferenci, zvané Středoškolská odborná činnost. 15. dubna 2014 se konalo okresní kolo této soutěže, jež probíhá formou soutěžních přehlídek, ve kterých talentovaní středoškoláci obhajují své práce v 18 vědních oborech. Naši školu reprezentovalo 14 studentů pedagogického lycea a jeden student sociální činnosti, dohromady v 8 oborech soutěže. Obsadili jsme šest 1. míst: Eliška Holasová (biologie), Alena Pukancová (potravinářství), Kateřina Vrhelová (ekologie), Ján Žaludko (ekonomika), Petr Valsa (kultura), Vendula Rojíčková (filozofie). Na stříbrnou příčku dosáhli 4 studenti: Alena Drozdíková (zdravotnictví), Adéla Marečková (pedagogika), Beata Nikodémová (kultura), Andrea Smoloňová (filozofie); a bronzovou pozici obsadily Kristýna Rusinová (potravinářství), Jana Šveřepová (zdravotnictví) a Sára Kujelová (pedagogika). Gratuluji studentům a děkuji všem pedagogům –konzultantům úspěšných prací.

Mgr. Martina Kubátová, garant školního kola SOČ

Informace o připravované stáži v Portugalsku 16.5.2014