Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Přednáška o včelách a včelařství ve školní knihovně

Přednáška o včelách a včelařství ve školní knihovně

25.3.2014

Spousta lidí zbožňuje perníčky, medovníky a čaj sladí výhradně zlatavou pochoutkou z včelích úlů, která má řadu léčivých schopností. Jiní na kožní neduhy aplikují propolis a rádi si vyrábějí voskové svíce. Nemluvě o využití včelích produktů v lékařství. Ale chov včel je mezi mladými lidmi spíše raritou, starších včelařů ubývá, a proto je cena medu dnes tak vysoká. O důležitosti tohoto koníčku přišli našim studentům poreferovat manželé Rozumkovi. Přednášku si připravili pro šest tříd naší školy, ve spolupráci se školní knihovnou. Své vyprávění obohatili o ukázky různých včelařských pomůcek, včetně ochutnávky medu. Studenti jejich vyprávění přijali s nadšením a o včelkách rozhodně začali smýšlet jinak než jako o otravném hmyzu.

Vítězství ve studentské konferenci "Labyrintem ekonomie" 25.3.2014

Úspěch studentů ve vědomostní soutěži 20.3.2014